37 4e afd. 26 februari 1959. VERKOOP GROND WESTELIJK VAN DE GLIPPER DREEF. Aan de Raad, Ter voorziening- in de behoefte aan woonruimte is in de loop van het vorig jaar voor de gemeente een plan in gereedheid gebracht voor de bouw van 30 premiewoningen aan de westzijde van de Glipper Dreef, uit te voeren in 4 blokken. Zoals U bekend heeft dit pian geen doorgang kunnen vinden, omdat de daarvoor noodzakelijke medewerking niet verkregen kon wor- den. Wij hebben ons daarop beraden op welke wijze, uiteraard met behoud van de mogelijkheid om een groot deel der te bouwen woningen aan Heem- steedse gegadigden ten goede te doen komen, realisatie van dit plan toch nog bereikt zou kunnen worden. Wij hebben daarbij overwogen, dat verkoop van de grond en uitvoering van de bouw door een particuliere ondernemer mogelijk tot het door ons gewenste resultaat zou kunnen leiden. Vandaar dat wij ons tot een paar bouwondernemers hebben gewend met de vraag of zij belangstelling voor dit object hadden. Tot ons genoegen hebben wij bouwbedrijf Huib Bakker N.V. te Bad- hoevedorp bereid gevonden, naast de reeds door dit bedrijf te bouwen 6 winkel-woonhuizen ter plaatse, ook de 30 premiewoningen voor haar reke- ning te bouwen. Wij zijn dan ook met deze N.V. overeengekomen, dat door de gemeente, behoudens Uw goedkeuring, aan haar verkocht worden vijf percelen bouw- terrein, geiegen westelijk van de Glipper Dreef, groot totaal 4576 m2, bestemd voor de bouw van 6 winkel-woonhuizen, 18 eensgezinswoningen, 6 beneden- en 6 bovenwoningen, op bijbehorende tekening in groene kleur aangegeven, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie C. no. 3475 (ged) voor de prijs van /156.118, Genoemd bouwbedrijf is bereid de gevraagde prijs ad 156.118,— te be- talen, alsmede een bijdrage ad 2500,in de kosten van verharding en verbreding van een pad naar de garages en bergruimten in de 6 winkel- woonhuizen. Wij achten met de Commissie voor het Grondbedrijf deze prijs voldoende hoog. Wij hebben daarom met Bouwbedrijf Bakker N.V. een voorlopige koop- akte, waarin de door ons voorgestane bepaling met betrekking tot de bestemming der woningen is opgenomen, afgesloten, welke met het kaar- tje, waarop de over te dragen percelen grond zijn aangegeven, voor U ten Raadhuize ter inzage ligt. Wij stellen U voor tot verkoop te besluiten door vaststelling van bij- gevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 18 februari 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 5