52 3e afd. 26 maart 1959 INVOERING RECHTEN OPHALEN HUISVUIL. Aan de Raad, Uitgangspunt en algemene opzet. In verband met de stijging van de gemeentelijke uitgaven gedurende de laatste jaren, welke stijging onvoldoende wordt opgevangen do bestaande inkomstenbronnen, achten wij het onontkoombaar voor verschil- lende diensten, die tot dusver kosteloos of ver beneden de kostpnjs worden verricht een vergoeding te vragen of de huidige vergoedingen te verhogen. De kosten van het ophalen van huisvuil bedroegen voigens de voor- lonie vast te stellen rekening over 1957 87.501,19, terwijl hiervoor in de laatste door U vastgestelde begroting over 1959 ruim 100.000, îs uitge- t!<Het komt ons gewenst voor een deel van deze kosten in rekening te brengenToor het invoeren van een recht voor hetophalen van hmsvml Voor het ophalen van een normale hoeveelheid huisvuil, tweemaal pe week, achten wij een recht van 6,— per jaar redelijk. Ten einde het recht op eenvoudige wrjze te kunnen vaststellen îs he zo niet noodzakelijk, toch zeer wenselijk over te gaan tot het invoeren van het verplicht gebruik van uniforme vuilmsemmers. Hieruit moet echter niet de gevolgtrekking worden gemaakt, dat ons voorstel tot uniforme vuilnisemmers over te gaan, uitsluitend voortvloeit O, a, o, nlet e=. recM tvoM, geheven, is het in gebruik nemen van uniforme emmers uit een oogpun van netheid en hygiëne zeer gewenst. Als sluitstuk van een verantwoorde wijze van vuilophalen dient o.i. tevens te worden overgegaan tot het voorzien van de vuilmsauto s van een inrichting voor z.g. „stofvrije belading". Behalve om wegwaaien van Papiei en vuil te voorkomen is dit van groot belang voor de gezondheid van het personeel bij de ophaaldienst. Uniforme emmers. Wii zijn in principe van mening, dat de kosten van het aanschaffen van uniforme emmers ten laste behoren te komen van degenen, die deze em- mers gebruiken. Ten einde echter de invoering van deze emmers voor de ingezetenen minder bezwaarlijk te maken, stellen wij U voor bij de m- volring voor één keer iedere zelfstandige gebruiker van een gebouw of gedeelte van een gebouw, die zulks wenst, één emmer gratis te verstrekken. Degenen, die meer emmers nodig hebben, die zich hier later vestigen en gebruikers, die hun emmer verloren zien gaan, dienen echter bij Openbare Werken de emmers te kopen. Verordening rechten ophalen huisvuil. In artikel 3 van de ontwerp-verordening is bepaald, dat het basistarief van f 6,— per jaar geldt bij gebruik van maximaal 3 emmers. Voor îedere emmer, die meer gebruikt wordt, is 6,per jaar meer verschuldigd e bepaling dat bij het gebruik van 1, 2 of 3 emmers het recht gelijk blijft, hebben wij ontworpen terwille van een eenvoudige, dus weimg kostbare heffing Op deze wijze zal immers het recht bij het overgrote deel van de gebruikers tot het basisbedrag worden beperkt. Bij heffmg per emmei zullen vele mutaties in het aantal optreden. Uit artikel 6 van de ontwerp-verordening zal U blijken, dat wij de inninö van het recht gedacht hebben te regelen via de kwitantie voor de gas- elektriciteits- en/of waterlevering. Deze methode achten wij admmistiatief

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 21