53 3e afd. 26 maart 1959. inzake de vermakelijkheidsbelasting- te heffen van de n.v. Linnaeushof (r.î>. 26 januari 1956, no. 9). Artikel 6, Iid 1. De volgens de huidige verordening vrijgestelde vermakelijkheden voor een liefdadig doel zijn in het ontwerp omschreven als vermakelijkheden voor een weldadig of ander overeenkomstig onzelfzuchtig doel. Het maxi- maal toegestane bedrag voor onkosten is verhoogd tot 50 30 blijkt veelal moeilijk bereikbaar; ook in sommige andere gemeenten kent men een percentage van 50. Naar schatting betekent deze verruiming van vrijstellingen een offer voor de gemeente van 1500,per jaar. Tarief. In het tarief stellen wij U slechts zeer beperkte wijzigingen voor. De afzonderlijke heffing voor café-concerts (huidige verordening artikel 3, onder b, 2e alinea) willen wij laten vervallen. Deze concerts, welke hier zeer weinig voorkomen, vallen dan onder artikel 3, 3e lid, van het ontwerp. Het abonnement per maand voor muziekautomaten in café's is in het ontwerp gebracht van 2,50 op 5,per maand. Daarbij zijn dan ook begrepen televisievertoningen (nu afzonderlijk belastbaar). Het voorgestel- de tarief is nog laag vergeleken bij dat in andere gemeenten. Naar schatting komt de tariefswijziging neer op een meerdere opbrengst van 300,per jaar. Navordering. In artikel 12 van het ontwerp is de mogelijkheid geschapen, in geval van belastingontduiking, te straffen door navordering tot het vijfvoud van de belasting toe te passen. Sluiting van de vermakelijkheid. De thans geldende invorderingsverordening (artikel 8) bevat de volgende bepaling: „onverminderd de strafbepalingen bij artikel 6 vermeld, is de burgemees- ter bevoegd de openbare vermakelijkheden, waarvoor geen formulieren, als bedoeld in artikel 2 dezer verordening, zijn ingevuld te doen schorsen of sluiten". Sluiting of schorsing kan dus alleen geschieden indien de onder- nemer geen aangifte heeft gedaan van de te houden vermakelijkheid. Indien de ondernemer wel aangifte doet, maar b.v. nalaat gestempelde toegangsbewijzen te gebruiken, kan siechts worden overgegaan tot het opmaken van een proces-verbaal. Dit achten wij een leemte; in artikel 15, 2e lid, van het ontwerp hebben wij de mogelijkheid om op te treden ver- ruimd. Slot. De overige wijzigingen zijn van redactionele aard en behoeven o.i. geen nadere toelichting. Heemstede, 18 maart 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 36