53 3e afd. 26 maart 1959. De Raad der gemeente Heemstede; ot-Q Gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders van 18 maart 1959, BESLUIT: vast te stellen de volgende VERORDENING OP DE HEFFING EN INVORDERING AN EEN BELASTING OP TONEELVERTONINGEN EN ANDERE VERMAKELIJKHEDEN. Artikel 1. Grondslag. ïn deze s-emeente wordt een belasting geheven op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden, welke gratis dan wel tegen betalmg toeganke ij zijn. Artikel 2. Begrip vermakelijkheid. 1 Voor de heffing van deze belasting worden als vermakelijkheden be- schouwd toneel- bioscoop-, televisie- en andere soortgelijke vertonmge zang- en muziekuitvoeringen, voordrachten, tentoonstellmgen, gymnas- tiekuitvoeringen, spelen, feesten, wedstnjden, cafe-concerts, cafe-chan- tants bals en danspartijen, vertoningen van paardnjders, koorddansers, akrobaten en goochelaars, draaimolens, carrouseis, cake-walks, zweef- molens, luchtschommels, hippodromen, autoracebanen, auto:s?°°t^p®' schiet- en werptenten en dergelijke tot vermaak strekkende iurlchtuu|®u of toestellen en aile andere voorstellingen, uitvoermgen, gelegenheden tot ontspanning en vermaak, welke naar hun aard met de genoemde kunnen worden gelijkgesteld. 2 Onder vermakelijkheden wordt mede begi epen het ten gehore brengen of doen brengen van muziek, zang, toneel of andere vermakelijkheden door middel van radiotoestellen, luidsprekers, grammofoons en andere muziekautomaten. Artikel 3. Tarief. 1. De belasting bedraagt voor vermakelijkheden tot weike toegang wordt verleend tegen betaling van toegangsgeld, dan wel betahng voor hct deelnemen aan of het gebruik maken van de vermakelijkheid wordt geëist: 20 van de onzuivere opbrengst met een mmimum van o, per uitvoering, vertoning of vermakelijkheid. 2. De belasting bedraagt voor vermakelijkheden tot weilke verleend zonder enige betaling: f 5,— per etmaal of gedeelte daarva 3. In afwijking van lid 2 bedraagt de belasting voor het ten gehore bren- gen of doen brengen van muziek, voor hetgeen via de radio ten geho e wordt gebracht en voor televisievertoningen in vergunmngs- of verlofs- lokaliteiten ingevolge de drankwet, mits uitgaande en yoor rekenmg van de vergunning- of verlofhouder, in totaal f 5,per kalendermaand gedeelte daarvan.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 37