2e afd. 26 maart 1959. 44 DAGLICHTAFSCHERMING LOKAAL NICOLAAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het Bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier heeft onder dagtekening van 29 januari 1959 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanbrengen van gordijnen in een lokaal van de Nicolaas Beetsschool aan de Bosboom Toussaintlaan, ten einde tijdens het vertonen van onderwijsfilms aan de leerlingen, het daglicht te kunnen afsluiten. Het is tegenwoordig algemeen gebruikelijk, dat de leerstof voor verschil- lende vakken met lichtbeelden en films wordt toegelicht. Om dit te kunnen doen is het nodig een lokaal daarvoor geschikt te maken door een dag- lichtafschermingsinstallatie aan te brengen. Voor de aanschaffing hiervan heeft voornoemd schoolbestuur terecht een beroep gedaan op de toepas- sing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet en met în- williging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit het onderhavige verzoek in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede, gezien de aanvraag d.d. 29 januari 1959 van het bestuur van de verem- ghig Bijzondere Protestantse Scholen althier, om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikei 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- brengen van een daglichtafschermingsinstallatie in één van de leslokalen van de Nicolaas Beetsschool aan de Bosboom Toussaintlaan; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet en dat met inwilliging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet worden overschreden; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen van de Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften van die wet; Heemstede, 20 maart 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: redaan ter openbare raadsvergadering van 26 maart 1959. is De voorzitter, de aanvraag in te willigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 3