3e afd. 26 maart 1959" ^3 2. Zij moeten daartoe minstens drie dagen voor de aanvang van dcvcrma- kelijkheid ten kantore van de secretarie-afdeling belastingen ter ste peling worden aangeboden. 3. Toegangsbewijzen, welke niet voldoen aan de eisen m artikel 9 gesteld, worden niet ter stempeling aangenomen. 4 Ondernemers van vermakelijkheden kunnen ten kantore van de secre- tarie-afdeling belastingen toegängsbewijzen verkrygenmits deze mins- tens drie dagen vöôr het tijdstip, waarop zij deze m ontvangst wensen te nemen, worden aangevraagd. 5. De toegangsbewijzen, bedoeld in het vorige lid, worden tegen de kos- tende prijs verstrekt. 6 Het bepaalde in de voorgaande leden, alsmede in artikel 9, geldt met voor de vermakelijkheden, welke ingevolge artikel 5 zijn vrijgesteid van belasting. Artikel 11. Bevoegdheden controlerende ambtenaren. De ambtenaren van de gemeentebelastingen, die door burgemeester en wethouders met het toezicht op de naleving van deze verordenmg zijn belast hebben steeds vrije toegang tot de gebouwen en andere Plaatsen waar vermakelijkheden worden gegeven, daaronder begrepen vermakelijk- heden, welke van de belasting zijn vrijgesteld, en zijn bevoegd om waar toegangs- of andere bewijzen worden gevorderd, overhandiging daarvan te eisen. Artikel 12. Navordering. 1 Wanneer enig feit grond opleVert voor het vermoeden, dat ten onrechte geen of te weinig belasting is geheven, of ten onrechte vrijstellmg îs verleend, kan de te weinig geheven of de teruggegeven belasting worden nagevorderd, zolang niet sedert de dag waarop de belasting verschuldigd was, drie jaren zijn verstreken. 2 De na te vorderen belasting wordt met het viervoud daarvan verhoogd, indien niet volledig is voldaan aan één of meer van de verplichtingen ingevolge de artikelen 8 en 9, tenzij op grond van dwalmg, verschoon- baar verzuim of niet aan de belastingplichtige te wijten oorzaken, re- denen aanwezig zijn, om deze verhoging niet of slechts gedeeltelijk toe te passen. Artikel 13. Betaling en terugbetaling belasting. 1. De belasting moet worden voldaan, voordat de vermakelijkheid plaats heeft. 2. De ondernemers van vermakelijkheden, bedoeld in artikel 3, le lid, zijn verplicht het volle bedrag van de belasting te betalen bij de afgifte van de gestempelde bewijzen.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 41