2e afd. 26 maart 1959. 46 AANSCHAFFINGEN EN VOORZIENINGEN TEN BEHOEVE VAN DE ST. ANTONIÜSKLEUTERSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier heeft onder dag- tekening van 27 december 1958 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 50 der Kleuteronderwijswet de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van ontwikkelingsmateriaal en schoolmeubelen, het uitbreiden van de zandbak, het maken van een berg- plaats voor het speelmateriaal, het inbouwen van een keukentje met toe- en afvoerleidingen in 4 leslokalen en het verbeteren van de verlichting m de St. Antoniuskleuterschool aan de Kerklaan. Speelwerktuigen voor het spel in de open lucht ontbreken, zodat de aan- schaf er van alleszins gerechtvaardigd is te achten. Hiervoor behoort bo- vendien een afsluitbare bergplaats te worden gemaakt. Voorts moet de aanwezige zandbak worden uitgebreid om het klim- en grote speelmate- riaal er in te kunnen plaatsen. Laatstgenoemde werktuigen mogen met zonder meer op het geheel betegelde schoolterrein worden geplaatst. Voorts is het nodig, dat in elk der 4 leslokalen, waarin onvoldoende ge- legenheid bestaat het lesmateriaal te bewaren, een opbergkast wordt aan- gebracht. In deze 4 lokalen ontbreken tevens stromend water en een ge- legenheid voor het uitspoelen van penselen en kwasten alsmede voor het verrichten van huishoudelijke bezigheden. In verband hiermede is het nood- zakelijk, dat in deze lokalen een keukentje met toe- en afvoerleidingen wordt ingebouwd. Bovendien is de verlichting in de 4 leslokalen en het speellokaal primi- tief en zeer onvoldoende, zodat deze dringend verbetering behoeft. Dit îs te meer noodzakelijk omdat door de ongunstige ligging van de St. Anto- niuskleuterschool ten opzichte van de bezonningssector, aan de kunstver- lichting bijzondere eisen gesteld dienen te worden. De aanvraag voldoet aan de gestelde voorschriften, terwijl met înwilli- ging de normale eisen, aan het geven van kleuteronderwijs te stellen, met zullen worden overschreden. Wij stellen U mitsdien voor de aanvraag in te willigen door vaststellmg van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 20 maart 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 7