62 2e afd. 23 april 1959. BENOEMING DIRECTEUR GEMEENTEBEDRIJVEN. Aan de Raad, Zoals U bekend is werd aan de directeur der gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven Ir. Limborgh door ons college met ingang van 3 november 1958 verlof wegens ziekte uit zijn functie verleend tot het tijdstip waarop hij wegens het bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst der gemeente zal verlaten i.c. 1 januari 1961. Als waarnemend directeur der bedrijven werd daarop door ons op arbeids- overeenkomst naar burgerlijk recht in dienst genomen de heer A. J. V. Giesberger te Heemstede, tevoren werkzaam als werktuigkundig adviseur bij „Internatio" te Djakarta. Om tot een definitieve benoeming van een opvolger van de heer Lim- borgh te kunnen geraken werden door ons inmiddels sollicitanten voor de betrekking van directeur opgeroepen. Hiervoor hebben zich 33 kandidaten aangemeld. Nadat over een aantal hunner schriftelijk nadere inlichtingen door ons zijn ingewonnen, werden tenslotte nog enkele soliicitanten voor een persoonlijke kennismaking zowel door ons college als door de com- missie voor de bedrijven ontvangen. Artikel 8, 2e lid van het Ambtenarenreglement schrijft voor, dat de hoofden van dienst door U worden benoemd en dat U voor iedere benoe- ming een voordracht van tenminste twee personen van ons ontvangt, opgemaakt na overleg met de commissie voor de bedrijven. Ter voldoening aan dit voorschrift dragen wij U ter benoeming voor: 1. J. J. C. la Fleur, directeur van de N.V. Elektriciteitsmaatschappij „Goeree-Overflakkee", te Middelharnis 2. A. J. V. Giesberger, waarnemend directeur der gemeente gas-, duin- water- en elektriciteitsbedrijven te Heemstede. Wij zijn van oordeel, dat vorengenoemde kandidaten ten volle bekwaam moeten worden geacht om de directeursfunctie te vervullen en over nage- noeg gelijke capaciteiten beschikken. Wij verzoeken U dan ook deze voor- dracht als een alfabetische te wilien beschouwen. Hoewel wij er de voorkeur aan gegeven zouden hebben een of twee sollicitanten in het bezit van het ingenieursdiploma der Technische Hoge- school te Delft ter benoeming aan U voor te dragen, meenden wij toch dat de enkele gegadigden naar de functie, die over dit diploma beschikten, niet die hoedanigheden bezaten, welke hun in alle opzichten voor het directeurschap geschikt zouden doen zijn. Onder mededeling, dat het advies der commissie voor de bedrijven voor U bij de overige stukken ter inzage ligt, verzoeken wij U thans tot be- noeming van een der beide voorgedragenen over te gaan en deze benoeming te doen ingaan op 1 januari 1961. Tot dat tijdstip kan dan de te benoemen persoon ais waarnemend directeur der bedrijven op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht in dienst der gemeente werkzaam zijn. Heemstede, 15 april 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G- A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. raadsvergadering van 23 april De voorzitter, Behoort bij-''de notulen van de openbare 1959. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 21