66 2e afd. 23 april 1959 AANSCHAFFING MEUBILAIR EN TBEFFEN VOORZIENINGEN BOSCH EN HOVENSCHOOL. Aan de Raad, Het Bestuur der vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft onder dagtekening van 13 februari 1959 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van meubi- lair en het treffen van voorzieningen ten behoeve van de Bosch en Hoven- school aan de Adriaan Pauwlaan. De voorzieningen betreffen het aanbrengen van een naadioze vloerbe- dekking op de bestaande houten vloeren in alle leslokalen. Deze houten vloeren verkeren in een zeer slechte toestand. Zij vertonen brede naden en oneffenheden en veroorzaken veel splintervorming. Het is uit hygiënisch oogpunt zeer wenselijk, dat de vloeren worden voorzien van een vaste naad- loze vloerbedekking. Genoemde aanschaffingen betreffen: a. een bordstelling in acht lokalen. De thans aanwezige schoolborden zijn van een zeer verouderd en onpraktisch type en volkomen ongeschikt. Vervanging door nieuwe bordstellingen is nodig. b. eenpersoons leerlingensets met klassemeubilair, bestaande uit een klas- sebüreau, een stalen stoel en een bordtrapje, voor alle lokalen. De mo- menteel in gebruik zijnde banken en klassemeubelen zijn eveneens zeer verouderd en slecht, terwijl zij door het aanbrengen van veranderingen niet meer behoorlijk bruikbaar zijn te maken, zodat nieuwe sets en nieuw klassemeubilair behoren te worden aangeschaft. c. meubilair voor de hoofdenkamer. Het bestaande meubiiair is zeer ver- ouderd en onvoldoende. Vervanging van het meubilair en de aanschaf- fing van twee kasten voor het opbergen van leermiddelen is noodzake- lijk. Voor bovenvermelde aanschaffingen en voorzieningen, welke met uitzon- dering van het meubilair voor de hoofdenkamer in drie jaren zullen worden uitgevoerd, te weten elk jaar ongeveer 1/3 gedeelte, afhankelijk van het aantal leerlingen en het aantal in gebruik zijnde lokalen op het tijdstip van uitvoering, heeft genoemd schoolbestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normaie eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit eer- dervermelde aanvraag in te willigen. Heemstede, 15 april 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 29