67 2e afd. 23 april 1959. VOORZIENINGEN ST.-HKNKIC l SSCHOOI. EN AANSCHAF LEERMIDDELEN EN BEITENSPELARTIKELEN Aan de Raad, Het r.-k parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier heeft onder dagtekening van 4 april 1959 een aanvraag ingediend om ten behoeve van de St.-Henricusschool aan de Herenweg, op grond van artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920, de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ont- vangen voor het treffen van enige voorzieningen, alsmede voor het aan- schaffen van leermiddelen en buitenspelmateriaal. De voorzieningen betreffen: a. het verbeteren van de kunstverlichting in 4 leslokalen. Deze verlichting bestaat in eik lokaal uit slechts 2 lichtpunten, hetgeen zeer onvoldoende is en dringend verbetering behoeft; b het aanbrengen van een vaste vloerbedekking in 2 lokalen. De vloeren van de in 1952 bijgebouwde lokalen zijn gemaakt van hout- graniet en blijven te zacht. Daardoor kunnen zij niet behoorlijk worden schoongemaakt hetgeen zeer onhygiënisch is- Dit euvel is te verhelpen door het aanbrengen van een vaste bedekking. De aanschaf f ingen betreffen a. natuurkunde-sets, bestaande uit een verzameling instrumenten, waar- mede de leerlingen van de B-cursus (wiskunde) zelf proeven kunnen nemen. Dit is zeer gewenst voor die leerlingen, die na het verlaten van de school een technische of chemische werkkring kiezen; b. enige buitenspel-artikelen voor het beoefenen van buitensporten. De bedoeling is 2 verplaatsbare doelen voor handbal en voetbal en een honkbaluitrusting aan te schaffen. Voor bovengenoemde voorzieningen en aanschaffingen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen bij inwilliging der aanvraag niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, ge- noemde aanvraag in te willigen. Heemstede, 15 april 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G- A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 31