68 4e afd. 23 april 1959. KENTELOOS VOORSCHOT AAN DE GYMNASTIEK- EN SPORTVERENIGING „HEEMSTEDE". Aan de Raad, De gymnastiek- en sportvereniging ,,Heemstede" houdt zich sedert 1945 bezig met de lichamelijke opvoeding buiten schoolverband. Zij maakt daarvoor enkele malen per week gebruik van het gymnastiek- lokaal in de Dreefschool en geeft haar leden, zowel jongeren als ouderen, de gelegenheid gymnastiek en sport te beoefenen. Zij heeft in de afgelopen jaren bewezen in een behoefte te voorzien. Voor de beoefening van de gymnastiek wordt tot nu toe gebruik ge- maakt van een tweetal, de vereniging toebehorende, schoolbruggen. Met het voortschrijden der jaren is de geoefendheid van de gebruikers van deze bruggen zodanig gestegen, dat deze niet meer voldoen aan de eisen, die daaraan gesteld moeten worden. Beide bruggen zijn n.l. versleten en boven- dien te licht van uitvoering, waardoor gevaar gelopen wordt, dat zij bij gebruik kantelen. De vereniging heeft zich thans tot ons college gewend met verzoek te bevorderen, dat voor de beoefening van de lichamelijke opvoeding buiten schoolverband de beschikking gekregen wordt over een brug „systeem Reuther". Aanschaffing van deze brug vraagt een bedrag van 1250,—. De midde- len, waarover de vereniging beschikt, zijn onvoldoende om deze zo zeer gewenste aankoop tot stand te kunnen brengen. Wij zijn met de vereniging van mening, dat genoemde aankoop inderdaad gewenst is. Ter dekking van de kosten zouden wij aan de vereniging een renteloos voorschot willen verstrekken, terug te betalen in 10 gelijke jaarlijkse ter- mijnen, voor de eerste maal op 1 mei 1960. Wij stellen U voor aan de gymnastiek- en sportvereniging „Heemstede' de hiervoren omschreven medewerking te verlenen door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 8 april 1959; burgemeester en wethouders te machtigen, onder nader door hen te stellen voorwaarden, een renteloos voorschot van ten hoogste 1250, 1 te verle- nen aan de gymnastiek- en sportvereniging „Heemstede", ten behoeve van de aankoop van een turnbrug „systeem Reuther" door die vereniging. Heemstede, 8 april 1959. Burgemeester en wethouder van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 23 april 1959 is De vQorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 33