71 4e afd. 23 april 1959. STICHTING NIEUWE ZWEMGELEGENHEID. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 oktober 1954 is ingesteld een commissie ad hoc ten einde ons bij te staan bij de voorbereiding van plannen voor de stich- ting van een nieuwe zwemgelegenheid aan de Sportparklaan. De commissie heeft ons bij brief van 23 maart 1959 verslag uitgebracht van haar werkzaamheden en daarbij een plan overgelegd, ontworpen door architect H. Wesselo te Bussum, hetwelk naar haar mening voldoet aan de eisen die voor een goede zwemgelegenheid in deze gemeente zijn te stellen. De kosten van het werk worden door de architect geschat op ruim 500.000,te vermeerderen met kosten voor architectenhonorarium, voor drainering en inzaaiing van de zonneweiden en voor afrastering. De commissie adviseert ons aan Uw Raad voor te stellen dit plan in principe te aanvaarden en de nodige gelden beschikbaar te stellen voor de verdere uitwerking van het plan. Deze verdere uitwerking zal moeten omvatten het instellen van een grondmechanisch onderzoek door het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft, waarvan de kosten worden geraamd op ongeveer /2000,als- mede het bestekklaar maken van het werk en het opstellen van een uitge- werkte begroting door de architect. Voor laatstgenoemde werkzaamheden is 65 van het totale architectenhonorarium of 17.000,verschul- digd. Ons college kan zich met het ingediende plan in principe geheel ver- enigen. Wij stellen U daarom voor het ontworpen plan in principe te aanvaar- den en ons ten behoeve van de verdere uitwerking van het plan een krediet van 20.000,beschikbaar te stellen. Een daartoe strekkend ont- werp-besluit voegen wij hierbij. Het ingediende plan en het rapport van de commissie ad hoc liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 15 april 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders en het daarin ge- noemde plan voor de stichting van een nieuwe zwemgelegenheid aan de Sportparklaan; BESLUIT: 1. het bovenbedoelde plan voor de stichting van een nieuwe zwemgelegen- heid aan de sportparklaan in principe te aanvaarden; 2. burgemeester en wethouders ten behoeve van de verdere uitwerking van het plan - omvattende het instelien van een grondmechanisch bodem- onderzoek, alsmede het bestekklaar maken van het werk en het op- stellen van een uitgewerkte begroting een krediet beschikbaar te stellen, groot 20.000, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 23 april 1959. De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 39