56 4e afd. 23 april 1959. deze gemeten van de bovenkant van het aanliggend afgewerkte terrein tot het hoogste punt van het gebouw, ondergeschikte bouwdelen buiten beschouwing gelaten. 3. Waar in deze voorschriften wordt gesproken van voorgevelbreedten, worden daarvoor de onderlinge afstanden van de begrenzende zijmuren hart op hart gemeten. 4. Waar in deze voorschriften wordt gesproken van bebouwingsdiepten, worden deze gemeten vanuit de naar de wegzijde toegekeerde begren- zende lijn van de betreffende bebouwingsstrook. 5. De onderlinge afstanden van niet evenwijdige gevels en de afstanden van de gevels tot daarmee niet evenwijdige erfscheidingen, worden daar gemeten, waar deze afstanden het kleinst zijn. BESTEMMINGSBEPALINGEN. Art. 3. Meergezinshuizen. Categorie A. 1. Op de gronden, bestemd voor bebouwing met meergezinshuizen (be- bouwingscategorie A) mogen uitsluitend worden opgericht meerge- zinshuizen met in het sousterrain niet voor bewoning bestemde ruim- ten. 2. a. De meergezinshuizen mogen uitsluitend worden gebouwd op en bin- nen de bebouwingsstrook, waarvan zij de begrenzende lijnen niet mogen overschrijden. b. De voorgevels der meergezinshuizen moeten worden geplaatst in de naar de weg gekeerde begrenzende lijn van de bebouwingsstrook. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd hiervan ontheffing te verlenen. 3. De meergezinshuizen in categorie A moeten worden aaneengebouwd. 4. De voorgevelbreedte der meergezinshuizen moet tenminste 8.00 m be- dragen. 5. De goothoogte der meergezinshuizen moet tenminste 8.00 m en mag ten hoogste 10.00 m bedragen, met dien verstande, dat het hoofdge- bouw in deze categorie zal moeten bestaan uit 3 woonlagen. Burge- meester en Wethouders zijn bevoegd van de gestelde maten ontheffing te verienen, met dien verstande, dat de minimum en maximum hoogte- maat met niet meer dan 1.00 m mag worden verminderd, resp. ver- meerderd. 6. De bebouwingsdiepte van de in het eerste lid bedoelde gronden be- draagt 9.00 m. 7. De zijtuinbreedte aan de noordzijde van het hoofdgebouw bedraagt ge- middeld tenminste 6.00 m. Art. 4. Gemengde bebouwing. Categorie B. 1. Op de gronden bestemd voor gemengde bebouwing (bebouwingscate- gorie B)mogen uitsluitend worden opgericht: winkels, kantoren, res- taurants, showrooms, meergezinshuizen en daarmede naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders gelijk te stellen andere, al of niet voor bewoning bestemde, inrichtingen, met in het sousterrain niet voor bewoning bestemde ruimten.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 6