117 4e afd. 30 juli 1959 de mogelijkheid is geschapen, thans bebouwd met een bejaardencentrum. Op ,,Kennemerduin" is het Herstellings- en Verplegingsoord voor Invali- den en Chronische Zieken ,,Unicum" gevestigd; het landgoed is enige jaren geleden aangekocht door de tegenwoordige eigenaresse, de Gereformeerde Bouwcorporatie voor Bejaarden, voor de stichting van een bejaardente- huis. Noch van ,,Unicum" noch van de Bouwcorporatie zijn ooit plannen te verwachten (geweest) dat zij het landgoed zouden gaan ontsluiten voor villabouw. De Stichting Huize ,,St. Bavo", sinds 1959 eigenaresse van het ,,Overbos" kan dus nimmer bij aankoop de verwachting hebben gehad het terrein voor villabouw overeenkomstig het pian 1930 te kunnen ver- kavelen; anderzijds kan er voor de gemeente nu de eigenaresse van ,,Kennemerduin", evenals die van „Kennemeroord", blijkt geenszins het voornemen te hebben van de in 1930 geschapen mogelijkheden gebruik te maken doch integendeel het landgoed in zijn huidige staat zoveel mogelijk te willen handhaven generlei aanleiding bestaan aan het niet-realiseer- bare plan 1930 vast te houden. Naar onze overtuiging zou Uw Raad uit- voering van dat plan zelfs ten zeerste betreuren. Mede in verband met het bovenstaande kunnen wij geen enkele reden zien waarom een juiste beoordeling en verantwoorde vaststelling van het hierbij aangeboden ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan niet zou kunnen geschieden zonder daarbij het ,,Overbos" te betrekken en daarbij op dat terrein dan tevens een bejaardenhuis te projecteren. Wij stellen U mitsdien voor het bezwaar van het Regentencollege op grond van bovenstaande overwegingen ongegrond te verklaren en voorts deze herziening met de daarbij behorende bebouwingsvoorschriften vast te stellen door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besiuit. Het ontwerp- plan ligt ten raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 22 juli 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 18