verbeterd exemplaar. viaAa- \Oi(ôO| 4e afd. 20 jtini 195^ I 1 1 VERBOUW EN UITBREIDING BRANDWEERKAZERNE. Aan de Raad, De brandweergarage aan het Wipperplein voldoet niet aan de eisen, wel- ke hieraan door de inspectie van het brandweerwezen worden gesteld. Zo ontbreekt een behoorlijke wasgelegenheid voor de manschappen van de brandweer, terwiji de ruimte voor het ophangen en bergen der kieding zeer minimaal is. De ruimte, waarin de auto's zijn geplaatst, wordt tevens ge- bruikt voor het opslaan van allerlei brandweerartikelen. Dit geeft bij het uitrukken voor een brand aanieiding tot vertragende moeilijkheden. Wij bieden U hierbij een plan aan tot verbouw en uitbreiding van de brandweerkazerne, waardoor enerzijds de bovengenoemde noodzakelijke verbeteringen worden verkregen en bovendien de gelegenheid wordt aan- gegrepen nog verder wenselijk geachte wijzigingen in de bestaande situatie aan te brengen. De bedoeling van het plan is, de bestaande garage uitsluitend te bestem- men voor de stalling van twee brandweerauto's. Een kleedruimte en een wasgelegenheid worden aangebouwd en wel in open en directe verbinding met de garage. Naast de kleedruimte is nog een ruimte, in te richten als instructielokaal van de brandweerlieden geprojecteerd. Om in geval van brand zo snel mogelijk te kunnen uitrukken is het ge- wenst, dat de chauffeur van de brandweerauto en een reserve-chauffeur direct beschikbaar zijn. Daarom zijn boven de garage met de kleedruimte en het instructielokaal twee woningen ontworpen, welke door een zware gewapend-betonvloer, voorzien van een isolerende laag, van de beneden- verdieping zijn afgescheiden. Beide woningen bevatten een woonkamer, een keuken met balkon, een portaal, een drie-tal slaapkamers, een douchecel, een toilet en een zolderruimte, alsmede naast de ingang een bergings- ruimte. Aan de achterzijde van de brandweergarage zijn een nieuwe magazijn- ruimte en een fietsenstalling gedacht. Daarmede wordt tevens de moge- lijkheid geopend in het kantoorgebouw van de dienst voor Openbare Wer- ken enige ruimte te winnen, waaraan dringend behoefte bestaat. In het gebouw zal voorts een centrale verwarming moeten worden aangelegd voor de brandweergarage, de wasgelegenheid, de kleedruimte en het instructie-lokaal. De bestaande brandweergarage is reeds aan- gesloten op de installatie van het gebouw voor Openbare Werken. Deze installatie zal in verband met de uitbreiding van het brandweergebouw moeten worden vergroot. Het zal dan ter verhoging van de bedrijfs- zekerbeid gewenst zijn een oliestookinstallatie te plaatsen, berekend op de uitbreidingen. De algehele opzet van het gebouw is zodanig dat het wat vorm en hoogte betreft geheel aansluit bij het bestaande gebouw van Openbare Werken. Bij de bouw van de bestaande garage is destijds reeds rekening gehouden met een eventuele bovenbouw, zodat de uitbreiding in dit verband geen extra voorzieningen vergt. De totale inhoud van de uitbreiding der garage met bijruimten en de beide woningen is 1400 m3. De totale bouwkosten zullen naar raming 95.000,bedragen, t.w. f 84.000,voor de bouw en 11.000,voor de centrale verwarming. Getracht zal worden voor de bouw van de twee woningen een rijkspre- mie te verkrijgen, welke bij toekenning ongeveer f 4.000,per woning zal bedragen. Weliswaar is premiebouw door gemeenten thans uitgesloten, doch de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft zich bereid

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 1