119 4e afd. 30 juli 1959 VERVANGING VERWARMINGSINSTALLATIE IN HET GEZONDHEIDSHUIS. Aan de Raad, De bestaande verwarmingsinstallatie van het Gezondheidshuis vertoont enige ernstige gebreken, die naar ons gebleken is een spoedige vervanging noodzakelijk maken. Deze installatie, welke wordt gevoed door twee met kolen gestookte gazo- geen ketels, type L-llA,is een zgn. warmwaterverwarming. Zij kan welis- waar automatisch worden geregeld, doch tengevolge van het type brand- stof kan zij niet vol-automatisch zijn. Vandaar ook, dat bij de laatste ver- bouwing en de uitbreiding van het gebouw en de verwarmingsinstallatie er een alarmsysteem in is aangebracht. Het is nu reeds meermalen voorgekomen, dat bij afwezigheid van de concierge, door het verhogen van de trek in de schoorstenen, de tempera- tuur van het ketelwater tot het kookpunt was gestegen. Dit wordt teweeg- gebracht door het oplopen van de windsnelheden buiten. In het Nederlandse klimaat kan dit soms binnen een half uur veranderen. Het op kookpunt ge- brachte ketelwater kan desastreuse gevolgen hebben, b.v. bij een overgrote expansie ontzetting van de leidingen en van de ketel met alle gevolgen van dien. In dit huidige systeem is met de bestaande ketels en met de te gebruiken brandstof geen verbetering te brengen. Bovendien is de algemene toestand van de ketels zodanig, dat vervanging daarvan volkomen verantwoord is. Eén der ketels is reeds geheel versleten, terwijl de andere nog voor 70 goed is. Deze laatste zal nog een vrij grote restwaarde hebben in verband met verkoop voor andere doeleinden, zoals kassen, e.d. Voorts is het ook zeer noodzakelijk het verloop van de retour- en de aanvoerleidingen in het ketelhuis en het kleppensysteem drastisch te reor- ganiseren. Het bestaande leidingsysteem is dermate gecompliseerd, dat het onmogelijk goed kan blijven functioneren. Op grond van het bovenstaande zouden wij vöôr het komende stook- seizoen willen overgaan tot wijziging en vernieuwing van het ketelhuis door: a. de beide bestaande ketels te vervangen door één nieuwe grote, met olie gestookte ketel van voldoende capaciteit; b. de rookafvoeren te wijzigen, incl. hak- en breekwerk; c. het verloop van de retour- en afvoerleidingen te wijzigen; d. voor de woningen van de zuster en van de concierge aparte groepen te maken, welke afzonderlijk kunnen worden geregeld; e. een vol-automatische oliebrander te plaatsen, welke door diverse ther- mostaten en een schakelklok (met 3 standen) regelbaar is. De kosten voor de wijziglng en vernieuwing van het ketelhuis, het maken van een vol-automatische oliestookinstallatie met een tank, inhoud 10000 liter, worden door ons geraamd op 12.550,Een nadere uitwerking van de plannen en van de kostenraming ligt ten raadhuize voor U ter inzage.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 25