llla 4e Afd. 30 juli 1959. VERBOUW EN UITBREIDING BRANDWEERKAZERNE. Aan de Raad, Ons voorstel van 18 juni 1959 (raadstuk no. 111) om aan ons een krediet te verlenen, groot 95.000,ten behoeve van de verbouw en uitbreiding van de brandweerkazeme aan het Wipperplein, hebt U in Uw vergadering van 25 juni j.l. aangehouden ten einde de gelegenheid te scheppen de urgentie van de bouw c.q. uitbreiding van de onderscheidene openbare gemeentegebouwen en een eventuele coördinatie van bouwplannen daar- voor nader onder ogen te zien. Ons college heeft zich, overeenkomstig de aan U gedane toezegging, over deze zaak opnieuw beraden. Het bouwen van een nieuw kantoor voor Openbare Werken en ver- bouw van het bestaande gebouw tot politiebureau een mogelijkheid die in Uw vergadering vragenderwijs genoemd werd achten wij ondoel- treffend en financieel volkomen onverantwoord. Hetzelfde geldt voor het samentrekken van de dienst voor Openbare Werken en de Gemeentebedrijven een andere in Uw vergadering ge- opperde mogelijkheid omdat dit in feite ook zou neerkomen op de stichting van een nieuw gebouw, te weten een uitbreiding van het be- staande gebouw van de Gemeentebedrijven met een gebouw voor Open- bare Werken. Uit een financieel oogpunt is ons voorstel van 18 juni het meest verant- woord, daar elke andere oplossing leidt tot de stichting van een nieuw en verbouw van een bestaand gebouw. Voorts kunnen uit een oogpunt van doelmatigheid tegen ons voorstel geen bedenkingen rijzen, aangezien door uitvoering van het door ons voorgestelde werk op geen enkele wijze aan een doeltreffende uitvoering van andere voorgenomen werken de pas wordt afgesneden. De voorgestelde uitbreiding van de brandweerkazerne is op zichzelf dringend nodig en schept naast de mogelijkheid van huisvesting van de chauffeur en de reserve-chauffeur van de brandweer tevens de mogelijk- heid om te komen tot een zo goedkoop mogelijke oplossing van het nij- pende ruimteprobleem bij Openbare Werken. In het gebouw van Open- bare Werken zijn immers thans de woning van de chauffeur tevens concierge van Openbare Werken en het magazijn van Openbare Wer- ken ondergebracht. Zodra de uitbreiding van de garage gereed is kunnen deze ruimten worden ingericht als bureauruimte voor Openbare Werken, waarvan de kosten inclusief die van een kleine aanbouw globaal kunnen worden geraamd op slechts 50.000,en waardoor Openbare Werken voor de eerste 10 jaren over voldoende ruimte zal beschikken. Hierom- trent zullen wij U, zodra de plannen hiervoor zijn uitgewerkt en de uit- breiding van de garage zover is gevorderd, dat met de verbouw van het gebouw van Openbare Werken kan worden begonnen, een voorstel doen. Wij verzoeken U na overweging van het bovenstaande ons voorstel van 18 juni te aanvaarden door vaststelling van het daarbij gevoegde ont- werp-besluit. Heemstede, 22 juli 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 3