112 A. van Wingerde 2e afd. 30 juli 1959 AANSCHAFFING MEUBILAIR EN VERBETERING VLOEREN VOORWEGSCHOOL. Aan de Raad, De banken van de middelklasse van de Voorwegschool zijn door het jarenlange gebruik niet meer deugdelijk en kunnen ook niet meer afdoende hersteld worden. De schoolarts heeft die banken afgekeurd, omdat zij het aannemen van een slechte lichaamshouding bevorderen. Het hoofd der school heeft voorgesteld een 100-tal éénpersoons-sets aan te schaffen. In verschillende klassen zijn al sets in gebruik. De kosten voor het aanschaffen van 100 sets en van bijpassend meubi- lair voor één leerkracht worden begroot op 6400,in dit bedrag zijn de kosten van Openbare Werken begrepen. Ook is het nodig in de 2 bovenlokalen en de daarvoor liggende houten overloop een naadloze vloerbedekking aan te brengen. De houten vloeren in die lokalen verkeren in een zeer slechte toestand. Zij vertonen brede naden, tal van oneffenheden en veroorzaken veel splintervorming. Het is mede uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk, dat de vloeren van een naadloze bedekking worden voorzien. De hieraan verbonden kosten, inclusief die van Openbare Werken, wor- den begroot op 2400, Wij stellen U voor ons kredieten te verlenen voor aanschaffing van sets met bijpassend meubilair voor een leerkracht en voor het aanbrengen van een naadloze vloerbedekking in de 2 bovenlokalen met overloop, waar- voor een ontwerp-besluit ter vaststelling hierbij gaat. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT; ten behoeve van de aanschaffing van een 100-tal leerlingen-sets met bijpas- send meubilair voor een leerkracht voor de Voorwegschool en voor het aanbrengen van een naadloze vloerbedekking in de 2 bovenlokalen met overloop een krediet van /8800,beschikbaar te stellen, af te schrijven in 10 jaren Heemstede, 22 juli 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 juli 1959.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 5