125 2e Afd. 27 augustus 1959. GELDLENING X.V. BANK VOOB NEDEBLANDSCHE GEMEENTEN GBOOT 278.350,— De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; Gelet op de artikelen 170 en 228 der Gemeentewet; BESLUIT: ten laste der gemeente Heemstede, hierna te noemen „geldneemster" een geldlening aan te gaan groot 278.350,— met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage, hierna te noemen „geldgeefster" tegen een koers van 99 en verder op de grondslag van de volgende bepalingen Artikel 1. Geldneemster zal over het onafgeloste nominale bedrag der lening be- talen een tegen vier en een half ten honderd per jaar te berekenen rente, te voldoen op 16 maart en 16 september van elk jaar voor het eerst on' 16 maart 1960. Bij de berekening van de rente zal elke maand op dertig dagen en elk jaar op driehonderd zestig dagen worden gesteld. Artikel 2. Geldneemster zal het bedrag der lening aflossen in 30 jaren en wel in de jaren 1961 t/m 1989 9.278,per jaar en in het jaar 1990 9.288,De aflossingstermijnen zullen worden voldaan op 16 maart van elk jaa'r. Artikel 3. Algehele of gedeeltelijke extra-aflossing der Iening zal tot 16 maart 1970 zijn uitgesloten; met ingang van laatstgenoemde datum zal geldneemster uitsluitend op de aflossingsverschijndagen extra mogen aflossen, doch slechts tegen betaiing van een vergoeding van één en een half ten honderd van het extra af te lossen bedrag, indien de aflossing plaats vindt vöör 16 maart 1975, terwijl zulks gedurende de verdere looptijd der lening slechts mogelijk zal zijn tegen betaiing van een zodanige vergoeding, be- rekend naar één ten honderd van het extra af te lossen bedrag. Geidneemster zai van haar voornemen tot extra-aflossing der lening ten- minste zes maanden tevoren aan geidgeefster schriftelijk kennis geven. Deze kennisgeving is onherroepelijk en verplicht geidneemster op de gestelde datum de extra-aflossing te doen. De bedragen overeenkomstig dit artikel extra afgelost, zullen gerekend worden allereerst te zijn betaald in mindering van de laatste aflossingster- mijn, daarna van de voorlaatste en zo vervolgens. Artikel 4. Alie aan geldgeefster verschuldigde betalingen zullen geschieden te haren kantore te 's-Gravenhage of bij een nader door geldgeefster aan te wijzen betaalkantoor. De betalingen zullen geschieden in Nederlands geld, zonder korting of schuldvergelijking en zonder kosten voor geidgeefster. De betalingen zullen gerekend worden allereerst te zijn geschied ter voldoening van de kosten, vervoigens van de boeten, daarna van de vergoe- dingen, vervolgens van de rente en het laatst van de hoofdsom.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 10