142 2e afd. 24 september 1959 DADING MET DE EKVEN VAN WIJLEN K. DE BOER. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 26 maart 1953, no. 27, werd besloten bij de arrondis- sementsrechtbank te Haarlem tegen de erven K. de Boer, gewoond heb- bende te Oostzaan, een rechtsvordering in te stellen tot terugbetaling aan de gemeente Heemstede van hetgeen ten onrechte werd betaald terzake van tijdens de tweede wereldoorlog in opdracht van de bezetter uitgevoerde sloop werkzaamheden Ingevolge Uw besluit van 25 april 1957, no. 43, zijn de erven gesommeerd om terzake van de onderhavige vordering zekerheid te stellen voor hun beheer over de nalatenschap van wijlen K. de Boer. Blijkens een mededeling van Mr. H. J. Pot, advocaat en procureur te Haarlem hebben gevoerde onderhandelingen thans tot het resultaat geleid dat door de erven K. de Boer wordt aangeboden te betalen, tegen finale kwijting, 57% van de hoofdsom, vermeerderd met een bijdrage in de proceskosten van f 1000, De rechtsvordering is indertijd van gemeentewege ingesteld ten behoeve van het rijk en een eventuele uitkering zal dan ook ten bate van het rijk komen. Nu de Minister van Financiën heeft doen blijken dat de voorgestelde schikking zijn instemming heeft, stellen wij Uw Raad voor het bestaande geschil te beëindigen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van Burgemeester en wethouders; Gelet op zijn besluiten van 26 maart 1953 nr. 27 en van 25 april 1957 nr. 43; Gelet op artikel 171 der gemeentewet; tot het treffen van een dading, betreffende, en ter beëindiging van een rechtsgeding, dat tussen de Gemeente en de erven van wijlen Klaas de Boer, destijds wonende te Oostzaan, voor de Rechtbank te Haarlem aan- hangig is, resp. ter oplossing van de tussen die partijen bestaande geschil- len, terzake van het door de Gemeente aan wijlen Klaas de Boer te Oost- zaan onverschuldigd betaalde bedrag van f 3.336,25, welk bedrag door de Gemeente van de erven de Boer in rechten is gevorderd c.a., en diensvol- gens genoegen te nemen met betaling door die Erven de Boer aan de Ge- meente van 57% daarvan, nog vermeerderd met f 1000,een en ander tegen finale kwijting/ Heemstede, 9 september 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde BESLUIT: De Secrgtaris, De Voorzitter, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 24 september 1959. ciytaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 19