I 144 2e afd. 24 september 1959 UITBREIDING GAS-, DUINWATER- EN ELEKTRICITEITS- BEDRIJVEN IN PLAN RIVIERENBUURT. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 28 mei j.I. no. 96 werd een krediet van in totaal 23.525,te onzer beschikking gesteld voor het leggen van buizen voor gas en water en van kokers waardoor t.z.t. de elektriciteitskabels getrok- ken kunnen worden op die plaatsen waar deze buizen en kabels de aan te leggen wegen in het uitbreidingsplan-in-onderdelen ,,Plan Rivierenbuurt" zullen kruisen. Zoals wij in ons daartoe strekkend voorstel reeds schreven lag het toen in ons voornemen U voor de voltooiing van het buizen- en kabelnet en voor het aanbrengen der straatverlichting in deze omgeving, waarmede uiter- aard een belangrijk groter bedrag gemoeid zou zijn dan Uw college toen voteerde, op een later tijdstip een krediet te vragen. Wij menen, dat het niet raadzaam zou zijn met dit laatste nog langer te wachten. Weliswaar is de bebouwing van deze terreinen thans nog niet aan de orde doch de er- varing heeft de laatste tijd wel geleerd, dat alleen reeds met het aantrek- ken van de vaste financieringsmiddelen voor een dergelijk project geruime tijd gemoeid kan zijn. Ook de levertijd van materialen en onderdelen kan soms zeer lang zijn. Het lijkt ons daarom gewenst thans Uw machtiging te vragen voor de voltooiing van het buizen- en kabelnet in deze omgeving door ons de daarvoor benodigde gelden ter beschikking te stellen. Deze zullen bedragen voor: 1. de uitbreiding van het gasdistributienet 42.300, 2. de uitbreiding van het waterleidingnet 26.500, 3. de uitbreiding van de elektrische distributie- en aansluit- kabels 64.500, 4. de uitbreiding der elektrische straatverlichting 20.070, 5. een volledig ingericht transformatorstation en een laag- spanningsverdeelkast 32.030, Totaal 185.400,- Voor de hoofdleidingen voor water is bij de raming gerekend op het ge- bruik van eterniet, waardoor dit onderdeel ongeveer 20.000,minder zal vergen dan wanneer deze leidingen van gietijzer zouden worden gemaakt gelijk tot dusverre gebruikelijk was. Een bezwaar van het gebruik van eterniet is wel dat het waterleidingnet door de aangesloten verbruikers niet meer gebruikt zal kunnen worden als aarding voor elektrische apparaten. Bij de bouw van woningen zal daarom in een andere aardingsmogelijkheid moeten worden voorzien. Ten aanzien van de hoofdleidingen voor gas wordt het gebruik van eter- niet niet raadzaam geacht, omdat nog niet voldoende vaststaat dat derge- lijke leidingen, wat bedrijfszekerheid betreft, gelijkwaardig geacht kunnen worden met gietijzeren buizen. In het bedrag voor uitbreiding van het waterleidingnet is voorts 3.750,begrepen voor het wegnemen van een watermeterput met toebe- horen en het treffen van de daaruit voortvloeiende voorzieningen aan de 7" reserveleiding, welke van Leiduin naar de watertoren loopt. De zich in deze put bevindende meters doen geen dienst meer. Daarin optredende lekkages zouden, doordat zij na ophoging van het terrein dieper in de grond komen te liggen, moeilijk te verhelpen vallen. I j I

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 23