145 4e afd. 24 september 1959 VERBETERING CENTRALE VERWARMING RAADHTJIS. Aan de Raad, De verwarming van het raadhuis geeft reeds geruime tijd aanleiding tot klachten; verschillende gedeelten van het gebouw kunnen niet voldoende op temperatuur worden gebracht. Wij hebben daarom door een verwar- mingsdeskundige een onderzoek laten instellen naar de oorzaken daarvan en naar de mogelijkheden ter verbetering. De oorzaak blijkt te liggen in het feit, dat de beide ketels, welke met kolen worden gestookt, versleten zijn en slechts 2/3 van de capaciteit hebben die nodig is om het raadhuis voldoende te verwarmen. De radiatoren, de lei- dingen en de radiator-aansluitingen voidoen, op een enkele uitzondering na, aan de eisen, die daaraan gesteld moeten worden. Het lijkt ons daarom gewenst vöör het komend stookseizoen over te gaan tot verbetering van de centrale verwarming, door de beide verwarmings- ketels met een gezamenlijke capaciteit van 104.000 kcal/h te vervangen door een oliestookketel met een capaciteit van circa 150.000 kcal/h. Na het aanbrengen van de nieuwe ketel zal in een proefperiode door nauwkeurige metingen worden nagegaan op welke wijze door verplaatsing van radiatoren en betere afstelling van radiatorkranen de meest geschikte verwarmingsmethode kan worden bereikt. De kosten van de werkzaamheden met inbegrip van de aanschaffing en plaatsing van een tank met een inhoud van 6000 liter, alsmede van de kosten, te maken tijdens de proefperiode, worden geraamd op totaal f 10.500,Een specificatie van de kosten, het rapport van de verwar- mingsdeskundige en een prijsopgaaf voor het aanbrengen van de appara- tuur liggen ten raadhuize voor U ter inzage. Wij stellen U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit ons het benodigde krediet te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 september 1959 met het advies van de Commissie voor Openbare Werken; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot f 10.500, ten behoeve van de vervanging van de verwarmingsketels in het raad- huis door een oliestookketel, inclusief het plaatsen van een tank met een inhoud van 6000 liter en bijkomende werkzaamheden b. het sub A aangegeven bedrag af te schrijven in 10 jaar. Heemstede, 18 september 1959. Bugemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, A. van Wingerde. Gedaan ter openbare raadvergadering van 24 september 1959. ataris. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 25