156 4e afd. 29 oktober 1959 4e WIJZIGING VAN DE ALGEMENE POLITIEVEBORDENING VOOR DE GEMEENTE HEEMSTEDE Aan de Raad, Onder de titel ,,Maatregelen tegen het roken door kinderen" is in artikel 152, derde lid, van de Algemene Politieverordening bepaald Het is verboden in automaten, welke zich bevinden op of aan de weg tabaksartikelen voorradig te hebben. Het is ons gebleken, dat ten aanzien van de werkingssfeer van deze be- paling voor wat betreft de nieuwe stationshal, welke aan beide zijden ge- opend is en dus voor passage kan worden gebruikt, misverstand bestaat in die zin, dat gemeend wordt, dat het verbod van artikel 152, derde lid, voor deze hal niet geldt. De hier bedoelde mening gaat naar onze overtuiging de grenzen van een redelijke en op de werkelijke situatie steunende interpretatie te buiten en behoeft op zichzelf geen aanleiding te zijn de werkingssfeer van het ver- bod te verduidelijken of te verruimen. Zij heeft ons echter wel er op attent gemaakt, dat het verbod in zijn huidige redactie niet al die voor het publiek openstaande plaatsen bestrijkt, welke Uw Raad krachtens de bedoeling van het artikel op het oog heeft. Wij denken hier o.a. aan bij ijs- en patates- friteshallen of automatieks getrokken lokaliteiten, welke vrij door de jeugd kunnen worden bezocht. Wij stellen U daarom voor, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- raadsbesluit, de Algemene Politieverordening terzake te wijzigen. De nieuwe redactie zal bovendien het voordeel meebrengen, dat in de toekomst elk eventueel misverstand omtrent de reikwijdte van het huidige verbod ten aanzien van de stationshal zal worden voorkomen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders met het advies van de Commissie voor de Strafverordeningen de Algemene Politieverordening, vastgesteld bij besluit van 30 juni 1955, no. 78, laatstelijk gewijzigd bij besluit van 27 februari 1958, no. 38, te wij- zigen als volgt: Artikel 152, Iid 3, wordt gelezen als volgt: 3. Het is verboden in automaten, welke zich bevinden op, zij het met enige beperking, voor publiek toegankelijke plaatsen, tabaksartikelen ter af- levering voorradig te hebben. Heemstede, 21 oktober 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent l.b. De secretaris, A. van Wingerde. BESLUIT: ter openbare raadsvergadering van 29 oktober 1959. De voorzi; De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 33