169 4e Afd. 26 november 1959. c. bloemen; d. chocolaterieën; e. elektro-technische artikelen en sanitair; f. parfumerieën en cosmetische- en toiletartikelen; g. ijzerwaren en gereedschappen; h. luxe-, huishoudelijke en aanverwante artikelen; i. sterke-, zwak alcoholische en/of alcoholvrije drank. 2e. waar het bedrijf van portretfotograaf wordt uitgeoefend. Artikei 5. 1. De in de artikelen 1, 2, 3 en 4, eerste lid, vermelde verboden gelden niet: in de tijdsruimten van 29 november tot en met 4 december en van 20 tot en met 24 december, noch voor de weken waarin Nieuwjaarsdag, Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinksterdag, Eerste Kerst- dag, Tweede Kerstdag of een nationale feestdag valt op een andere werkdag dan de aangewezen dag. 2. Het in artikel 4, eerste lid, vermelde verbod geldt bovendien niet a. voor wat betreft een winkel bedoeld in artikel 4, eerste lid, onder b: in de week voorafgaande aan Pasen, Pinksteren, een nationale feest- dag wanneer deze op een maandag valt, noch in de week vooraf- gaande aan de Eerste Kerstdag, wanneer deze op een maandag of een dinsdag valt; b. voor wat betreft de winkels gelegen aan de Glipperweg: gedurende de tijdsruimte van 1 april tot en met 30 september. II. Verlenging sluitingsuur Artikel 6. Het verbod om een winkel voor het publiek geopend te hebben op werk- dagen na 18 uur, als bedoeld in artikel 2, onder c van de Winkelsluitings- wet 1951, geldt niet: a. voor wat alle winkels betreft: 1. op donderdag voor Pasen en op donderdag en vrijdag voor Pinkste- ren tot 21.30 uur; 2. in de tijdsruimte van 2 tot en met 4 december tot 22 uur; b. voor wat betreft winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood en/of banketwaren plegen te worden verkocht: op zaterdag voor Pasen, op de tweede zaterdag in mei, op zaterdag voor Pinksteren en op 5 december tot 21.30 uur. III. Titel, inwerkingtreding Artikel 7. 1. Deze verordening kan worden aangehaald onder de titel ,,Verordening op de winkelsluiting".

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 25