179 4e Afd. 17 december 1959. SIGARETTENAUTOMATEN. Aan de Raad, Ingevolge onze toezegging in Uw vergadering van 29 oktober 1959 heb- ben wij bij de sigarenwinkeliers een enquête ingesteld naar hun oordeel over de wenselijkheid van het handhaven van het verbod, genoemd in ar- tikel 152, derde lid, der Algemene Politieverordening inzake het hebben van tabaksartikelen in automaten. De op grond van deze enquête ontvangen 21 antwoorden alsmede een exemplaar van onze aan de sigarenwinkeliers gezonden circulaire liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. De resultaten van de enquête kunnen wij als volgt samenvatten: Op de vraag: Acht U, in verband met de bepalingen der Algemene Politieverordening, welke beogen het roken door kinderen tegen te gaan, handhaving van het verbod, genoemd in artikel 152, derde lid, der Algemene Politie- verordening terzake van sigarettenautomaten nuttig c.q. noodzakelijk antwoordden 13 winkeliers bevestigend en 6 winkeliers ontkennend. Op één formulier werd deze vraag niet beantwoord, terwijl het antwoord op een ander formulier zodanig was gesteld dat wij ons geen oordeel over de bedoeling hebben kunnen vormen. Voor de motivering van de inge- zonden antwoorden mogen wij U verwijzen naar de enquête-formulieren. Naar aanleiding van de vraag: Tot welke beschouwingen geeft het verbod van artikel 152, derde lid, der Algemene Politieverordening U overigens nog aanleiding betoogden 16 winkeliers waarom zij tegen en 3 winkeliers waarom zij voor cq. niet tegen opheffing van het verbod zijn. Twee winkeliers gaven geen nadere beschouwingen. De uitkomst van de enquête heeft ons geen aanleiding gegeven ons standpunt t.a.v. het verbod te herzien en een wijziging van de Algemene Politieverordening aan U voor te stellen. Heemstede, 2 december 1959. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. Behoort bij de notulen van de openbare raadsvergadering van 17 decem- ber 1959. 7 De secretaris, iorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 23