Sfk 182 2e afd. 17 december 1959 JAAHWEDDE DEB WETHOUDERS Aan de Raad, Oe jaarwedde van de wethouders is laatstelijk bij besluit van Gedepu- teerde Striten van 1 mei 1957 no. 231, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit JU n°" U' met ing"an§' van 1 september 1956 vastg-esteld op J 4oO(J, Bij brief van 9 december 1959, afd. 3A, no. 410 delen Gedeputeerde Staten mede, dat zij het voornemen hebben, om, met ingang van 1 januari 1960, het bedrag der jaarwedde van elk der wethouders dezer gemecnte, als behorende tot de groep van gemeenten met een inwonertal van 24 001 tot en met 30.000, nader te bepalen op 6000, Naar Gedeputeerde Staten in hun hierboven aangehaalde brief mede- delen zijn zij tot dit voornemen in het bijzonder gekomen door de recente ontwikkehng op het gebied van het loon- en salarispeil. Hoewel zo schriift dit college verder, gelet op het karakter van het ambt van wethouder de erziening"en van het bezoldigingspeil van het personeel in overheidsdienst, naar ons oordeel niet zonder meer bepalend zijn voor de regeling der sala- liëiing van de wethouders, hebben wij bij ons beraad overwogen, dat de daaraan ten grondslag liggende en voor sommige gemeenten de daar- naast geldende bijzondere factoren een verhoging dezer wedden wet- tigen. Overeenkomstig het voorschrift van artikel 100, le lid der Gemeentewet verzoeken Gedeputeerde Staten tenslotte het oordeel van Uw Raad over deze voorgenomen weddeverhoging in te winnen en met dit oordeel in kennis te worden gesteld. Naar mijn mening kan zonder bezwaar door Uw College met het voor- nemen van Gedeputeerde Staten worden ingestemd en ik moge U daarom voorstellen tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 17 december 1959. De Burgemeester van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van de burgemeester; Gelet op artikel 100 der Gemeentewet; BESLUIT het Coliege van Gedeputeerde Staten zijn instemming te betuigen met het voornemen de jaarwedde van elk der wethouders dezer gemeente met in- gang van 1 januari 1960 nader vast te stellen op 6000, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 17 december 1959. De secretaris oorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 33