2e afd. 17 december 1959 174 AANSCHAFFING MEUBILAIB, LEERBOEKEN, LEERMIDDELEN EN SCHOOLBEHOEFTEN TEN BEHOEVE VAN DE ST. JOZEFSCHOOL. Aan de Raad, Adll Uc ivaau, Het r k Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier, heeft onder dagtekening van 9 november 1959 een aanvraag ingediend om medewer- king krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aanschaf- fen van meubilair, leerboeken, leermiddelen en schoolbehoeften ten be- hoeve van de St. Jozefschool, Herenweg 103. Deze aanschaffing betreft: a. leerboeken voor het vijfde en zesde leerjaar wegens uitbreiding van het aantal leerlingen van deze leerjaren; b. een opbergkast voor het zesde leerjaar voor de door het gestegen aantal leerlingen toegenomen voorraad schoolboeken, leermiddelen en school- behoeften; c. zes bordbankjes ter vervanging van de thans in gebruik zijnde ondeug- delijk geworden exemplaren; d. zangboeken en muziekinstrumenten voor het geven van muziekonder- wijs aan de leerlingen van het derde, vierde, vijfde en zesde leer]aar Ter toelichting hierop wordt medegedeeld, dat de Lager-onderwijswet 1920 bij de wijzigingswet van 4 augustus 1958 is aangepast aan de be- hoefte om de kinderen enige elementaire beginselen van muziek bij te brengen Toen werd namelijk de mogelijkheid geopend bij het vak zm- gen aandacht te besteden aan de muzikale vorming van de leerlmgen. Naar onze mening is hierbij het gebruik van enkele muziekmstrumen- ten onmisbaar. Wij zijn van oordeel, dat de aanschaffing van deze muziekinstrumenten blijft binnen het raam van de aan het geven van lager onderwijs te stellen normale eisen. e. een elektrische vloerwrijver ter bevordering van een meer eenvoudige en hygiënische wijze van schoonmaken van de vloeren. Voor bovenvermelde aanschaffingen heeft genoemd schoolbestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien het verzoek aan de gestelde voorschnften voldoet en voorts bii inwilliging daarvan de normale eisen, aan het geven van lager onder- wiis te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor ge- noemde aanvraag in te willigen, waartoe wij U bijgevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 9 december 1959. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1959 | | pagina 9