18 4e afd. 28 januari 1960. VERVANGING VERWARMINGSINSTALLATIE IN HET BADHUIS. Aan de Raad, Het Bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bad- en Zweminrich- tingen heeft ons medegedeeld, dat de bestaande centrale verwarmingsin- stallatie in het badhuis aan de Postlaan ernstige gebreken vertoont. Her- haaldelijk zijn reparaties noodzakelijk, terwijl zich desondanks lekkages blijven voordoen. Wij hebben daarom door een verwarmingsdeskundige een onderzoek Iaten instellen naar de oorzaken daarvan en naar de mogelijk- heden ter verbetering. De oorzaak blijkt te liggen in het feit, dat de ketels van de ongeveer 35 jaar oude installatie geheel versleten en aan vervan- ging toe zijn. Daarnaast is gebleken, dat de huidige installatie niet berekend is op le- vering van voldoende warm water bij een volle bezetting van het badhuis. De warmwatervoorziening geschiedt thans in eerste instantie door middel van de centrale verwarmingsinstallatie. Deze installatie is evenwel niet van voldoende capaciteit om ook de topbelasting te kunnen opvangen. Daartoe zijn weliswaar twee boilers met een inhoud van 1000 liter elk ter aanvul- ling aanwezig, doch de hierin gevormde voorraad warm water blijkt even- eens niet voldoende bij een volle bezetting van het badhuis. De capaciteit van de boilers zou daartoe zeker verdubbeld moeten worden. Beter lijkt het ons een nieuwe ketel te plaatsen van zodanige capaciteit, dat deze zelf de topbelasting kan opvangen. De hiermede gepaard gaande hogere uitgaaf, welke op zichzelf slechts van geringe betekenis is, komt ons volkomen verantwoord voor, wanneer daarbij in aanmerking wordt genomen, dat door deze vervanging een aanmerkelijk doelmatiger werk- wijze mogelijk wordt. Op grond van het bovenstaande zouden wij in het komende voorjaar wil- len overgaan tot wijziging en vernieuwing van het ketelhuis door de beide bestaande, door kolen gestookte ketels en de twee aanwezige boilers te vervangen door één nieuwe, grote met olie gestookte ketel van voldoende capaciteit. De kosten van deze vervanging, met inbegrip van de aanschaf- fing en plaatsing van een. tank met een inhoud van 6000 liter en de con- trole van radiatoren, leidingen en douches worden met de bijkomende werk- zaamheden geraamd op 12.000,De op deze aangelegenheid betrek- king hebbende stukken liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. Wij stllen U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit ons het benodigde krediet te verlenen. Heemstede, 20 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. T. van Stegeren l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 67