2e Afd. het raadhuis aanwezige afdelingen over onvoldoende werkruimten beschik- ken. Voor een goede en zo efficiënt mogelijke administratie is het boven. dien noodzakelijk, dat de afdelingen in één gebouw zijn ondergebracht. Politiebureau. Het gebouw waarin de politie is ondergebracht voldoet in geen enkel op- zicht meer aan de eisen, welke in de tegenwoordige tijd aan een politiebu- reau worden gesteld. Herhaaldelijk zijn reeds herstellingen uitgevoerd en in de naaste toekomst zullen verschillende kostbare werkzaamheden moeten worden verricht om te voorkomen dat het gebouw als politiebureau totaal onbruikbaar wordt. De vraag die zich hierbij echter voordoet is deze: ,,Moet er een nieuw politiebureau worden gebouwd, en zo ja, waar, of kan een doelmatig bureau worden verkregen door verbouw van de Meerlhorst?" In het laatste geval moet een ander onderdak worden gevonden voor de leeszaal en de biblio- theek. Bij de beoordeling hiervan moet derhalve zowel het raadhuis als de Meerlhorst in de beschouwing worden betrokken. De stichting van een nieuw politiebureau, of dit nu gebouwd wordt aan de Cruquiusweg naast Openbare Werken of aan de Heemsteedse Dreef op de alsdan te dempen haven, zal zeer hoge uitgaven vergen. Ook zulien belangrijke uitgaven moeten worden gedaan om de Meerlhorst in te richten tot een politiebureau, dat aan de tegenwoordig daaraan te stellen eisen voldoet; wat ligging en grootte betreft is zij daarvoor geschikt. Voor de leeszaal en de bibliotheek zou bij onderbrenging van het politie- bureau in de Meerlhorst een nieuw onderdak moeten worden gevonden, het- geen zou kunnen geschieden door overbrenging naar het alsdan verlaten politiebureau, dat daarvoor zeer gunstig gelegen is, doch dat uiteraard een grondige wijziging zal moeten ondergaan. De hier geschetste gang van zaken lijkt ons voorshands de meest aan- trekkelijke. Tot dit voorlopige oordeel hebben mede geleid de overwegin- gen, dat het tegenwoordige politiebureau een bestemming behoudt en dat wordt voorkomen dat de leeszaal en de bibliotheek te ruim en te duur zou- den zijn gehuisvest in de Meerlhorst wanneer deze instellingen daarin alleen ondergebracht zouden worden. Vanzelfsprekend spelen de kosten van een en ander een bijzonder belang- rijke rol en daarom hebben wij opdracht gegeven ons omtrent stichtings- kosten, verbouwkosten e.d. zo juist mogelijke ramingen te verstrekken. Na ontvangst daarvan zullen wij ons standpunt bepalen en U spoedig onze voorstellen doen toekomen. Uitbreiding en verbouw kantoor gemeentebedrijven. De uitbreiding en verbouw van het kantoor der gemeente gas-, duin- water- en elektriciteitsbedrijven is wel zo dringend nodig, dat U zeer spoe- dig de nodige plannen en voorstellen daartoe zullen worden aangeboden. Zwemvijvers. De stichting van nieuwe zwemvijvers kan niet langer achterwege blij- ven. Een krediet voor verdere uitwerking der plannen werd reeds door U

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 7