2e Afd. verleend. Zodra deze plannen met de begroting gereed zijn zullen U de nodige voorstellen worden gedaan. Met betrekking tot de overige hiervoren vermelde noodzakelijk uit te voeren werken merken wij het volgende op. Uitbreiding gebouw voor Openbare Werken en vervanging houten loodsen. Deze uitbreiding zal moeten worden uitgevoerd zodra door uitbreiding van de brandweergarage met bovenwoningen, de woning van de concierge van Openbare Werken, alsmede het in dat gebouw thans gevestigde ma- gazijn, zijn ontruimd. De plannen voor uitvoering van deze uitbreiding zijn in voorbereiding. De vervanging van de houten loodsen door gebouwen van steen achten wij vooralsnog niet urgent. Bouw lagere school aan de Glip. De bouw van een lagere school aan de Glip achten wij vooralnog niet urgent. De lagere scholen openbaar, r.k. en prot. chr. zijn minder dan 2 km verwijderd van het uiterste punt van de nieuwe bebouwing langs de beido zijden van de Glipper Dreef. Wij menen dat deze afstand geen on- overkomenlijk bezwaar voor het bezoeken der genoemde scholen behoeft op te leveren. Vervanging Voorwegschool. De vervanging van deze school is stellig de erste 5 10 jaren niet noodzakelijk. Wel zullen regelmatig enige verbeteringen dienen te worden aangebracht. Bouw sportzaal. De bouw van een sportzaal achten wij thans niet zo dringend nodig, om- dat voor verenigingen, die binnensport beoefenen, nog volop gelegenheid bestaat van de gymnastieklokalen der scholen gebruik te maken. Het aantal gymnastieklokalen, dat straks met de nieuwe zaal bij de St. Henricusschool 9 in totaal bedraagt, biedt voor het gebruik door verenigin- gen voldoende mogelijkheden. Uitbreiding verversingshuis. De uitbreiding van het verversingshuis is naar onze mening niet zo nood- zakeiijk, dat daarmede niet nog wat zou kunnen worden gewacht. T°ch hebben wij geen bezwaar deze uitbreiding te bevorderen mits van tevoren vaststaat, dat alle kosten, als rente, afschrijving, onderhoud enz., welke daaruit voortvloeien, worden gedekt door een hogere huuropbrengst! V ernieuwing elektrische bedrading in de oudere gemeentegebouwen, scho- Ien en in een groot aantal woningen gesticht door of in beheer gegeven aan woningbouwverenigingen. Grote uitgaven zullen op dit gebied in de toekomst gedaan moeten wor- den. Een plan daarvoor op te zetten achten wij evenwel vooralsnog niet opportuun.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 8