24 2e afd. 25 februari 1960 VERBOUWING KLEUTERSCHOOL LIEVEN DE KEYLAAN. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Kleuterschool te Heemstede heeft onder dagtekening van 19 december 1959, ingekomen op 31 deecember 1959, een aanvraag ingediend om op grond van artikel 50 der Kleuteronderwijswet de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ont- vangen voor: 1. het verbouwen van de kleuterschool aan de Lieven de Keylaan; 2. het veranderen van de verlichting in deze kleuterschool; 3. het aanbrengen van een naadloze vloerbedekking in de lokalen; 4. het aanschaffen en plaatsen in elk van de twee verbouwde schoollokalen van: a. een gootsteen met aanrecht en bijbehorend materiaal, b. opbergkasten, c. een zandtafel met bijbehorend spelmateriaal, d. een watertafel met bijbehorend spelmateriaal, e. bordgoten met bergvak en bijbehorende bordjes, f. bouwkistjes en bouwplanken; 5. het verplaatsen en veranderen van de schoolbordstellages. Het bestaande schooigebouw aan de Lieven de Keylaan voldoet niet aan de eisen van het Bouwbesluit Kleuteronderwijs. De Inspectrice van het kleuteronderwijs heeft voor deze kleuterschool desgevraagd tot 16 juli 1963 ontheffing verleend van de bepalingen van genoemd besluit. Het school- gebouw bevat thans drie kleine werklokalen en één middelgroot speel- lokaal. Door deze vier kleine lokalen te verbouwen tot twee speelwerk- iokalen, de lichtoppervlakte te vergroten en meergenoemde verdere voor- zieningen te treffen, zal het schoolgebouw aan de gestelde wettelijke voor- schriften gaan voldoen. De hiervoor vereiste urgentieverklaring is door de Staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen afgegeven. De kunstverlichting in de lokalen is onvoldoende en verouderd. Een ver- betering en modernisering hiervan is zeer wenselijk en kan tegelijk met de verbouwing van de lokalen worden uitgevoerd. Voorts zijn de houten vloeren in de lokalen ruw en vertonen naden. In verband met het feit, dat de kleuters vaak op de vloeren spelen, worden slijtage aan kleding en wonden aan handen en knieën der kinderen ver- oorzaakt, terwijl ook ult een oogpunt van hygiëne tegen deze situatie be- zwaren worden aangevoerd. Gelet op het vorenstaande is de aanbrenging van een vaste naadloze vloerbedekking in de lokalen dringend noodzakelijk fce achten. Het in verband met de verbouwing van genoemd schoolgebouw uitbreken vran twee scheidingsmuren tussen lokalen heeft tot gevolg, dat de in deze muren ingebouwde opbergkasten komen te vervallen, zodat dus nieuwe kasten dienen te worden aangeschaft. Voorts opent de grootte van de ver- bouwde lokalen de mogelijkheid verschillend, thans door ruimtegebrek ont- brekend materiaal, aan te brengen en aan te schaffen, zoals een gootsteen met aanrecht, een zandtafel, een watertafel, bordgoten met bordjes en

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 1