45 4e afd. 31 maart 1960 VERORDENING BETREFFENDE DE BESTRIJDING VAN RATTEN EN MUIZEN Aan de Raad, Zoals U bekend is worden ieder jaar oyer het gehele land, zo ook in onze gemeente, acties gevoerd tot bestrijding van ratten en muizen, welke dieren jaarlijks een schade van miljoenen guldens aanrichten. Bij deze algemene acties alsook bij incidentele gevallen van bestrijding van ratten- en muizenhaarden is de behoefte gebleken aan wettelijke voor- schriften, krachtens welke de eigenaren en gebruikers van onroerende goederen en schepen kunnen worden verplicht aan de bestrijding deel te nemen, c.q. deze niet te belemmeren. Om in deze behoefte te voorzien heeft de Landelijke commissie inzake de bestrijding van ratten en muizen in overleg met de Vereniging van Neder- landse Gemeenten een model gemeente-verordening ontworpen. Artikel 1 van het ontwerp schept de mogelijkheid dat burgemeester en wethouders naar bevind van zaken hetzij in het algemeen hetzij in inciden- tele gevallen de eigenaars of gebruikers van een onroerend goed c.q. schip maatregelen tegen ratten en muizen laten nemen. Krachtens artikel 2 kunnen de eigenaar en gebruiker, voor het geval de rattenbestrijding van gemeentewege plaats vindt, worden verplicht de aan- wezigheid van verdelgingsmiddelen e.d. toe te Iaten. In artikel 3 is een verbod opgenomen om aangebrachte verdelgings- middelen e.d. te verwijderen, enz. Gedeputeerde Staten hebben de gemeentebesturen in overweging gegeven een verordening overeenkomstig het model vast te stellen. Aangezien voorschriften als bovengenoemd in de strafverordeningen van onze gemeente niet voorkomen, achten wij een verordening als de onder- havige zeker gewenst. Wij stellen U daarom voor, door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp- besluit, een verordening overeenkomstig het voorgelegde model vast te stellen. Heemstede, 23 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. i-

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 13