57 2e afd. 31 maart 1960 OVEREENKOMST MET DE N.V. GASVOORZIENING N OORDWEST-NEDERLAND Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 april 1957 no. 41 werd besloten de nodige mede- werking- te verlenen tot de oprichting der N.V. Gasvoorziening Noordwest- Nederland en deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van die ven- nootschap tot een bedrag van f 600, Volgens artikel 2 harer statuten heeft de vennootschap ten doel het in samenwerking met haar aandeelhouders bevorderen van een rationele gas- voorziening in het regionale gebied Noordwest-Nederland, zulks onder meer door: a. het deelnemen in de Nationale Gasmaatschappij N.V. b- bet aangaan van overeenkomsten met haar aandeelhouders, waarin tussen ieder van hen afzonderlijk en de vennootschap de mate 'en wijze van de bedoelde samenwerking zal worden vastgelegd, welke bevorder- lijk zijn aan een doelmatige coördinatie van de gasvoorziening in Noordwest-Nederland, met uitsluiting van de distributie. Ter uitvoering van deze laatste bepaling heeft het bestuur der vennoot- schap ons het ontwerp ener met de gemeente te sluiten overeenkomst doen toekomen. De daarin opgenomen bepalingen beogen het streven naar een zo doelmatig mogelijke coördinatie van de afstandsgasvoorziening te bevor- deren. Wij zijn van oordeel, dat tegen de inhoud der overeenkomst geen bedenkingen behoeven te bestaan. Op grond van artikel 4 van het ontwerp draagt de gemeente jaarlijks in de exploitatiekosten der vennootschap naar evenredigheid van de door haar afgeleverde hoeveelheid gas bij. De vennootschap is opgericht op 7 juli 1959. Zij heeft over het af- gelopen jaar reeds kosten gemaakt. Een raming dezer kosten, alsmede die voor het jaar 1960, is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Het aandeel onzer gemeente in deze kosten wordt voor 1959 begroot op f 259,en voor 1960 op 324,—. Om de betaling van dit aandeel op de te sluiten overeen- komst te doen steunen is het gewenst deze laatste op 7 juli 1959 in werking te doen treden. Wij verzoeken U tot het aangaan der overeenkomst met de N.V. Gas- voorziening Noordwest-Nederland te besluiten. Het daartoe strekkend ont- werp-besluit wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 23 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 41