2e afd. 31 maart 1960 41 CONCERTEN AAN LEERLINGEN LAGERE SCHOLEN Aan de Raad, Wij delen U mede, dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest zich bereid heeft verklaard om voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen per seizoen 2 instructieve concerten te geven. In het seizoen 19601961 kan een concert gegeven worden in de maand november a.s. en het andere in april 1961. Indien de concerten worden gegeven in het Concertgebouw te Haarlem in aansluiting op die voor de leerlingen der lagere scholen in die gemeente bedragen de kosten 200,per concert, vermeerderd met 50,zaalhuur en eventueel kleine bijkomende kosten. In Haarlem worden de leerlingen van de ver van het centrum gelegen scholen per bus van school naar het Concertgebouw vervoerd en weer teruggebracht; de hieraan verbonden kosten bedragen /0,25 per leerling. Getracht zal worden ook voor de Heemsteedse leerlingen zodanige maat- regelen te treffen. Evenals in Haarlem zal men ook alhier ter gedeeltelijke dekking van de kosten aan de leerlingen een bijdrage vragen van 0,35 per concert. De kosten per jaar kunnen berekend worden als volgt: voor de 2 concerten 400, voor zaalhuur 100, vervoerkosten 300,— Totaal 800, afbijdrage der leerlingen 400, Blijft 400,— Voor dit jaar zal dan 200,ten laste blijven van de gemeente. Wij stellen U voor, voor bovengenoemd doel het benodigde krediet te verlenen door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 16 maart 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT I. de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen jaarlijks 2 instructieve concerten te laten bijwonen; II. voor dit jaar voor het bijwonen van een zodanig concert een krediet te verlenen vaHyf 400, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 31 maart 1960. ■zitter, De se^retaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 5