58 2e afd. 28 april 1960. ALGEMEEN AMBTENARENREGLEMENT Aan de Raad, Ter voldoening aan onze aan Uw Colleg"e gedane toezegging leggen wij U hierbij ter vaststelling voor het ontwerp van een Algemeen Ambtenaren- reglement, zulks ter vervanging van het bestaande Ambtenaren- en Werk- liedenreglement, welke reglementen geleidelijk aan verouderd zijn geraakt en door hun herhaalde wijzigingen ook minder toegankelijk zijn geworden. Het lag voor de hand, dat wij bij de redactie van het nieuwe reglement het model, zoals dat is opgesteld in het Centraal Overleg ingevolge de gemeenschappelijke regeling betreffende de behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden, als richtlijn hebben gekozen. Door de vaststelling van één rechtspositieregeling voor ambtenaren en werklieden is het tot dusverre bestaande onderscheid tussen beide groepen goeddeels komen te vervallen. Slechts in de bepalingen omtrent de salarië- ring komt dit onderscheid nog tot uitdrukking. Ingrijpende wijzigingen der rechtspositie zijn in het ontwerp, zoals dit Uw College thans aangeboden wordt, niet belichaamd. Voor zover het „model gunstiger regelingen bevatte dan de bestaande reglementen zijn deze regelingen meestentijds overgenomen. Soms ook boden de geldende reglementen gunstiger perspectieven voor het personeel dan het „model" en als regel werd hiermede dan bij het concipiëren van het nieuwe regle- ment rekening gehouden. In het algemeen bleek het bestaande Ambtenarenreglement meer over- een te stemmen met het „model" dan het bestaande Werkliedenreglement. Voor enkele punten, welke in verband met de invoering der nieuwe rechtspositieregeling van belang geacht kunnen worden mogen wij hier- onder artikelsgewijze Uw aandacht vragen. Artikel 4 De bestaande bijzondere voorschriften voor het bedrijf voor Openbare Werken en voor de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven dienen, na de totstandkoming van het nieuwe Ambtenarenreglement, te worden herzien. Ingevolge artikel 117 blijven zij, voor zover zij met'dit reglement niet in strijd zijn, voorlopig toepassing vinden. Artikel 7 Het 2e lid is in vergelijking met het 2e lid van artikel 8 van het bestaan- de Ambtenarenreglement in dier voege gewijzigd, dat de woorden ,,tenmin- ste twee personen" zijn vervangen door „zo mogelijk twee personen". Artikel 8 De aanstelling in vaste of tijdelijke dienst heeft een uitvoeriger regeling gevonden dan in de overeenkomstige bepalingen van de bestaande regle- menten. Voor verplichte aanstelling in vaste dienst wordt verwezen naar het 5e lid. Artikel 9, le lid, onder b Een aan te stellen ambtenaar zal in het vervolg ook geestelijk geschikt bevonden behoren te worden voor de door hem te bekleden betrekking. Spaarregeling voor tijdelijke ambtenaren Het model van het Centraal Orgaan bevat een tweetal artikelen betref- fende een spaarregeling voor tijdelijke ambtenaren. De bedoeling hiervan

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 1