112 6e afd. 25 augustus 1960 SCHOOLTAJVDVEBZOKGING. Aan de Raad, Zoals U bekend zal zijn werd tot dusver in de tandheelkundige verzor- ging van de kinderen, die de lagere scholen in deze gemeente bezoeken, voorzien door een tandarts, die als schooltandarts in vaste dienst van de gemeente was. Deze tandarts heeft tegen 1 oktober a.s. ontslag gevraagd en inmiddels gekregen. Teneinde de schooltandverzorging regelmatig doorgang te kunnen doen vinden, dient een andere schooltandarts te worden aangetrokken. Voorals- nog Iijkt het ons de beste oplossing om, zoals dat in de meeste gemeenten gebeurt, met een tandarts een overeenkomst te sluiten tot het verrichten van tandheelkundige verzorging op de scholen op basis van enkele dienst- verrichting. De honorering van de schooltandarts is vastgelegd in de Richt- lijnen van de Centrale Raad voor Sociale Tandheelkunde. De heengaande schooltandarts kreeg van de gemeente een bijdrage in het salaris van zijn assistentie. Deze vorm komt ons minder gewenst voor. Beter lijkt het ons een assistente op arbeidsovereenkomst aan te stellen, die een volle dagtaak zal hebben en wier salaris overeenkomstig voor- melde Richtlijnen kan worden vastgesteld. Tot dusver ontving de gemeente alleen van de algemene ziekenfondsen bijdragen in de kosten van de schooltandverzorging. De kosten van de tandheelkundige verzorging op de scholen van kinderen die niet bij een algemeen ziekenfonds verzekerd waren, werden volledig door de gemeente gedragen. Wij zijn van mening, dat daarin verandering dient te komen. Wij achten het redelijk, dat ouders, die hun kinderen onder de schooltandverzorging stellen, daarvoor een matige vergoeding aan de gemeente betalen. Onder mededeling, dat meer gedetailleerde gegevens voor U ter inzage bggen, verzoeken wij U door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, goed te vinden, dat wij, met inachtneming van het vorenstaande de nodigé maatregelen nemen teneinde de doorgang van de schooltandverzorging ge- durende het per 1 september a.s, aanvangende schooljaar te verzekeren. De Raad der gemeente Heemstede, Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 17 augustus Burgemeester en wethouders te machtigen, de nodige maatregelen te nemen, teneinde de schooltandverzorging na 1 september a.s. regelmatig doorgang te doen vinden. Heemstede, 17 augustus 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. 1960, BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 augustus 1960. De secretaris, De voorzitl

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 11