113 2e Afd. 29 septfember 1960 MEUBILAIR EN VEOERBEDEKKING NICOLAAS BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft d.d. 15 juli 1960 een aanvraag ingediend om ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool op grond van artikel 72 der Lageronderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aan- schaffen van meubilair en het aanbrengen van naadloze vloerbedekking. De inspecteur van het lager onderwijs en de schoolarts hebben de ban- ken van het 5e leerjaar ongeschikt verklaard en aanschaffing van sets noodzakelijk geacht. Ook de bordsteliing behoort te worden vervangen ter- wijl eveneens bijpassend meubilair voor de leerkracht behoort te worden aangeschaft. Het bestuur raamt de kosten van een en ander op rond /3100, De houten vloeren in 2 leslokalen, waarin het le en 5e leerjaar zijn on- dergebracht, verkeren in een slechte staat en behoren, mede volgens het advies van de schoolarts, verbeterd te worden. Het is, vooral uit hygiënisch oogpunt zeer gewenst, dat zij worden voorzien van een naadloze bedekking, waarvan de kosten door het bestuur worden begroot op rond 1500, Te zijner tijd wordt ingevolge de wet de definitieve kostenraming aan onze beoordeling onderworpen. De kosten van het egaliseren van de vloeren komen ten laste van het schoolbestuur. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zuilen worden overschreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit eerder- vermelde aanvraag in te willigen. Heemstede, 14 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 1