124 2e afd. 29 september 1960 BEEINDIGING HEISHOUDONDERWIJS OP ULOSCHOLEN. Aan de Raad, Bij besluit van 20 augustus 1951 is door het toenmalige college van burgemeester en wethouders ingesteld de Commissie voor het Huishoud- onderwijs op de scholen te Heemstede. Deze commissie werd belast met de voortzetting van de in en na de oorlogsjaren door de toen bestaande Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting te Heemstede o.m. georganiseerde kookcursussen voor de vrouwelijke leerlingen van de ULO- scholen, Grote dank zijn wij verschuldigd aan de dames, die in het belang van dit onderwijs zich in de afgelopen jaren veel werk en moeite hebben ge- troost. Deze waardering voor hen, die dit werk hebben verricht, is te groter, omdat slechts weinigen tot medewerking bereid bleken. De sa- menstelling der commissie heeft ons dan ook steeds bijzonder veel zorgen gegeven. Het bleek steeds moeilijker in de veelvuldig voorkomende vaka- tures te voorzien. Na ontvangst van de rnededeling van de thans in genoemde commissie zitting hebbende leden, dat zij hun werkzaamheden wensen te beëindigen, hebben wij de vraag onder ogen gezien of dit huishoudonderwijs op dezelfde voet moet worden voortgezet dan wel of op andere wijze in dit onderricht kan worden voorzien. Wij zijn daarbij tot de slotsom gekomen, dat voortzetting van dit onder- wijs in de bestaande vorm niet noodzakelijk is, aangezien de meisjes, die kooklessen willen volgen, de gelegenheid daartoe hebben door deel te ne- men aan de avondcursussen van de te Haarlem gevestigde Huishoud- en Industrieschool en de Prot. Chr. Nijverheidsschool. Deze scholen heffen voor een avondkookcursus van 2% 3 uur per week een lesgeld van res- pectievelijk f 12,50 en f 15,terwijl de commissie een bedrag van f 15,in rekening bracht. Voorts hebben wij overwogen, dat niet alleen de accomodatie voor het geven van de kooklessen in het handenarbeidlokaal van de Dreefschool ver achter blijft bij die van vorengenoemde nijverheidsscholen, maar ook, dat het lokaal van de Dreefschool na beëindiging der kooklessen wederom volledig kan worden benut voor het doel waarvoor het is bestemd, zodat de handenarbeidlessen aan genoemde school meer tot hun recht komen. Een en ander is voor ons aanleiding geweest de samenstelling van een nieuwe commissie achterwege te laten, hetgeen tot gevolg heeft, dat geen kooklessen meer zullen worden gegeven aan meisjesleerlingen van de Bronstee- en Gerrit Barger Uloschool in onze gemeente. In verband hiermede zal het gelijk aan het begrotingstekort aanvanke- lijk geraamde subsidie voor 1961, ad f 5000,dat de commissie voor haar werkzaamheden uit de gemeentekas zou genieten, achterwege kun- nen blijven. Wij voegen hieraan nog toe, dat, indien ongeveer 80 meisjes een avond- kookcursus aan de Haarlemse Nijverheidsscholen gaan volgen, onze ge- meente op grond van de bepalingen der Nijverheidsonderwijswet gehou- den is hiervoor aan Haarlem een bijdrage van f 500,te betalen. Deze bijdrage vervalt indien de nieuwe wet tot regeling van de financiële ver- houding tussen het Rijk en de gemeenten met ingang van 1 januari 1960 in werking mocht treden.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 25