129 4e afd. 29 september 1960 GARANTIE AANVULLENDE GELDLENING AAN TE GAAN DOOR DE STICHTING KENNEMEROORD. Aan de Raad, Bij XJw besluit van 21 augustus 1958, no. 111, goedgekeurd door Ge- deputeerde Staten bij besluit van 1 oktober 1958, no. 236, is gewaarborgd de jaarlijkse aflossing van een geldlening op annuïteitsbasis en de jaar- lijkse rentebetaling tot vier en een kwart procent van het niet afgeloste gedeelte van het kapitaal, alsmede de in de leningsovereenkomst bedongen vergoedingen, weike geldlening door de Stichting Kennemeroord te Heem- stede is aangegaan voor de bouw en inrichting van een tehuis voor be- jaarden te Heemstede en voor de aankoop en bouwrijp maken van de daar- voor benodigde grond, met het Pensioenfonds Volksgezondheid en Maat- schappelijk Werk te Amsterdam tot een bedrag van f 200.000,en met het Bedrijfspensioenfonds voor de Kleine Metaalnijverheid te 's-Graven- hage tot een bedrag van f 1.000.000, Nu de bouw van het tehuis belangrijk is gevorderd en ook omtrent de inrichting en bijkomende kosten beslissingen kunnen worden genomen blijken de aangegane geldleningen niet voiledig toereikend ter bestrijding van de stichtingskosten. Het Bestuur van de Stichting Kennemeroord denkt nog extra nodig te hebben een bedrag van f 240.000,Het Bedrijfspensioenfonds voor de kleine Metaalnijverheid is bereid de Stichting een aanvullende lening tot dit bedrag te verstrekken. Geldgeefster verbindt aan haar bereidheid we- derom de voorwaarde dat de gemeente de jaariijkse betalingen van rente en aflossingen en de betaling van de in de leningsovereenkomst bedongen vergoedingen waarborgt. Het door geldgeefster uit te lenen kapitaal, groot f 240.000,zal worden verstrekt op annuïteitsbasis voor de duur van 40 jaar tegen een koers van 100 en een rente van 4^4 per jaar. Deze voorwaarden, alsmede de overige bepalingen van de te sluiten overeenkomst welke voor U ter inzage ligt zijn in overeenstemming met de voorschriften, welke de regering terzake van het verlenen van borgtocht door gemeenten heeft vastgesteld. Het totale bedrag, waarvoor de gemeentelijke garantie gelden zal, wordt door deze aanvulling gebracht op f 1.440.000,— Wij stellen U voor, door vaststelling van bijgaand concept-besluit, de gevraagde garantie te verlenen. Heemstede, 14 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 37