130 4e afd. 29 september 1960. AANVULLEND KKEDIET VEKBETERING WOONWAGENKAMP. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 29 januari 1959, no. 32, hebt U ons een krediet ver- leend groot 45.000,ten behoeve van het doen aanbrengen van een aan- tal verbeteringen en herstellingen aan het woonwagenkamp. Bij de in september 1959 gehouden aanbesteding bleek dat de laagste in- schrijving 13.000,boven de begroting der gemeente lag. Aangezien wij na herberekening dezer begroting de overtuiging hadden, dat uitvoering in eigen beheer binnen het raam der begroting mogelijk moest zijn, heb- ben wlj de directeur van Openbare Werken opdracht gegeven de uitvoering der werkzaamheden ter hand te nemen. Tijdens de uitvoering der werkzaamheden hebben zich onvoorziene, en dus niet in het bestek opgenomen, omstandigheden voorgedaan, die tot extra voorzieningen en meerder werk hebben geleid. Zo bleek bij het aanbrengen van de damwand, dat er onder de vaartbo- dem dus van tevoren niet waarneembaar - verschillende zware houten palen in de grond aanwezig waren, waardoor de damwandplanken niet normaal konden worden weggeslagen, Bij het plaatsen van de keerwandstukken aan de zuidzijde van het kamp bleek dat de aldaar aanwezige dijk dqorweekt was. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat door de dijk een tot dat moment onbekende leiding lag van grotendeels verteerde gresbuizen. Voorts werd geconstateerd, dat de waterkering van de Ringvaart als gevolg van het doorkwellende water aanmerkelijk was verzwakt. Beide ob- jecten vereisten extra voorzieningen. Bij het opmaken van de begroting bleek de riolering goed te functioneren en geen verbetering te behoeven. In de begroting en het bestek is derhalve terzake geen post opgenomen. Tijdens de werkzaamheden bleek evenwel, dat inmiddels een zware woonwagen had gestaan op een niet voor stalling bestemde plaats waaronder zich de riolering bevond. Deze was daardoor in elkaar gedrukt en moest geheel worden vernieuwd. Ook de langdurige periodes van zware regenval hebben het werk be- moeilijkt en hebben er bovendien toe geleid, dat bij het aanbrengen van de verharding extra puin moest worden bijgebracht. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat het toegestane krediet met 11.279,is overschreden. Een nadere toelichting op deze post ligt ten raadhuize voor U ter inzage. Zoals uit het bovenstaande blijkt heeft dit bedrag betrekking op nood- zakelijke uitgaven, die veroorzaakt zijn door een reeks van onvoorziene factoren. Wij stellen U voor ons voor deze uitgaven het benodigde extra krediet te verlenen. Wij delen U nog mede, dat het woonwagenkamp op 17 september j.l. weer in gebruik is gesteld. Heemstede, 21 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 39