114 2e Afd. 29 september 1960 VERIÎOUWING BOS EN HOVENSCHOOL EN AANSCHAFFING GYMNASTIEKMATERIAAL. Aan de Raad, Het Bestuur van de vereniging- Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 2 juli 1960 een aanvraag ingediend om ten behoeve van de Bos en Hovenschool krachtens artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor: a. het verbeteren van het gymnastieklokaal en het verüouwen respectie- velijk aanbouwen van garderobe- en doucheruimten, bergruimte voor gymnastiektoestellen, kleedkamer gymnastiekleraar, toilet, stookruimte en het veranderen van de installatie voor de verwarming en b. het aanschaffen van nieuw gymnastiekmateriaal. De thans in gebruik zijnde gymnastiekzaal der school is 36 jaar oud en voldoet volgens mededeling van de consulent voor de lichamelijke opvoe- ding niet meer aan de minimum eisen, welke daaraan kunnen worden ge- steld, zodat verbetering nodig is. De verbeteringen betreffen o.m.: a. het vergroten van de kleedruimte, aangezien deze veel te klein is; b. het vergroten van de raamoppervlakte in de beide lange wanden; c. het maken van een afzonderlijke kleedruimte voor de gymnastiekleraar en een doelmatig ingerichte wasruimte voor de leerlingen; d. het maken van een bergruimte voor de gymnastiektoestellen; deze worden thans geplaatst in de gymnastiekzaal, waardoor nuttige ruimte in beslag wordt genomen; e. het aanbrengen van een afzonderlijke installatie voor verwarming van de gymnastiekzaal. De bestaande installatie voor de centrale verwar- ming van het schoolgebouw inclusief de gymnastiekzaal is te klein en voldoet niet geheel. Door het aanbrengen van een afzonderlijke instal- latie komt de bestaande installatie beter tot haar recht en wordt tevens voldaan aan de bepalingen van het ,,Bouwbesluit lager onderwijs", dat een onafhankelijke installatie voor de centrale verwarming van gym- nastiekzalen voorschrijft. Bij avondgebruik behoeft dan de hoofdver- warming niet meer te worden^ ingeschakeld f. het maken van een afzonderijke ingang in verband met avondgebruik. De totale kosten van de verbouwing met inbegrip van die voor de in- stallatie van de verwarming, honorarium van de architect, uitvoerings- kosten en het aanbrengen van een kurklinoleum dekvloer worden door het bestuur geraamd op f 84.038, De aanschaffingen van het gymnastiekmateriaal betreffen o.m.: 10 klimtouwen, inclusief verrolinrichting; 5 stel ringen; 1 staalrek-rolrekinstallatie; 4 zweedse banken; 2 klim- en klauterramen; 1 stel springstandaards

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 3