131 4e Afd. 29 september 1960. VERBETERING RIOLERING GLIPPER DREEF NABIJ „MEER EN BOSCH". Aan de Raad, In verband met de bouw van een sociale werkplaats op het terrein van de inrichting- „Meer en Bosch" nabij de Glipper Dreef is het noodzakelijk over te gaan tot vernieuwing van een gedeelte van de in deze weg gelegen riolering. Tengevolge van de lage ligging van het terrein komt het vloerpeil van de werkplaats namelijk beneden de kruin van de weg te liggen en is aan- sluiting op het ter plaatse zeer hoog liggende riool niet mogelijk. Om deze aansluiting tot stand te kunnen brengen is het nodig het van 1928 daterende riool te vervangen door een dieper liggende riolering van ongeveer 120 m, tussen de Voorweg en het stamriool in de Sportpark- laan. Daarbij zal het rioolprofiel iets worden vergroot ten behoeve van eventuele verdere uitbreidingen van de inrichting „Meer en Bosch". Voor een goede uitvoering van het werk is het noodzakelijk in de riool- sleuf het veen door een zandaanvulling te vervangen. Wij zouden, gezien de ligging van het riool in de weg, van de gelegenheid gebruik willen ma- ken het bestaande wegprofiel van de oostelijke rijbaan te verbreden met de breedte van het tegeltrottoir langs het middenplantsoen. De rijweg- breedte wordt daardoor op 6 meter gebracht. Daarbij kunnen tevens de kop- en rollagen aan weerszijde van de weg worden vervangen door trot- toirbanden en kan in plaats van het bestaande bitumentrottoir over een lengte van 100 m een tegeltrottoir worden aangelegd. De totale kosten van de uitvoering van bovengenoemde werkzaamheden worden geraamd op 20.500,waarvan 13.000,voor rekening van de vernieuwing van de riolering met het daarbij behorende grondwerk en herstel van het wegdek. In het laatste bedrag wordt door de Christelijke Vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte een bijdrage van 50 betaald, zodat de netto kosten 14.000,zullen bedragen. Een tekening met kostenraming ligt ten raadhuize voor U ter inzage. Wij stellen U voor ons het voor bedoelde werkzaamheden benodigde krediet te verlenen. Heemstede, 21 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. De Raad der gemeente Heemstede, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders alsmede het advies van de commissie voor openbare werken; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen, groot 20.500, ten behoeve van de vernieuwing van de riolering in en de verbetering van het wegdek van de oostelijke rijbaan van de Glipper Dreef nabij de inrichting „Meer en Bosch", met bijkomende werken; b. het sub a aangegeven bedrag af te schrijven in 15 jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 september 1960. De secretar\s, De vaarzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 41