132 4e Afd. 29 september 1960. AANSCHAFFING SNEEUWPLOEG. Aan de Raad, Het in de laatste jaren sterk toegenomen verkeer met auto's, waaron- der de autobusdiensten een belangrijke plaats innemen, maakt het nood- zakelijk, dat snel maatregelen moeten kunnen worden genomen om bij sneeuwval van enige betekenis, ernstige stagnatie in dat verkeer te voor- komen. Voor dat doel heeft de gemeente-reiniging de beschikking over 2 sneeuwploegen t.w. een moderne voorspanploeg en een achterspanploeg. Deze achterspanploeg, de naam zegt het reeds, wordt achter een vracht- wagen gekoppeld en verzwaard met een man langs de wegen gereden. Dit blijkt een zeer oneconomische werkwijze, omdat bij koud weer voor het bedienen van deze ploeg drie mensen moeten worden ingeschakeld, n.l. 1 chauffeur en 2 man, elkaar afwisselend, op de ploeg. Deze ploeg is reeds zeer oud en thans geheel versleten; tijdige vervanging is daarom nodig, om in het komende winterseizoen eventueel gevallen sneeuw snel te kunnen verwijderen. Met de reeds aangeschafte voorspan-sneeuwploeg zijn gunstige ervarin- gen opgedaan. Deze sneeuwploeg kan voor de wagen worden gemonteerd en is door het aanbrengen van een elektrische hef- en neerlaatinrichting (aangesloten op de accu) door de chauffeur vanuit de cabine te bedienen. Teneinde ook in het vervolg die zorg aan het berijdbaar houden van de wegen te kunnen besteden die daaraan tot nu toe besteed is, achten wij het nodig tot aanschaffing van een tweede voorspan-sneeuwploeg over te gaan. De kosten hiervan bedragen, inclusief een elektrische hef- en neer- laatinrichting, ongeveer 3600, Wij verzoeken XJ door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit het genoemde bedrag te onzer beschikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 21 september 1. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot 3600, voor de aanschaffing van een sneeuwploeg; 2. het onder 1 vejmelde bedrag af te schrijven in 10 jaar. Heemstede, 21 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde. 1960; BESLUIT: Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 september 1960. De voorzitter, 'etaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 43