133 f f 4e afd. 29 september 1960 HERSTEL EN VERNIEUWING OPSTALLEN OP HET GEMEENTELIJK SPORTPARK. Aan de Raad, Het is thans bijna 30 jaar geleden, dat de staantribunes met daaronder de kleed- en bergruimten, de urinoirs en de vier kleedgelegenheden op het gemeentelijk sportpark in gebruik genomen zijn. De toestand van deze houten opstallen is thans zodanig, dat afdoende reparatie niet meer moge- lijk is. De houten achter- en zijschotten, de achterstijlen en de loopvlakken van de staantribunes zijn volledig vergaan. Eveneens is zulks het geval met de vloeren van de daaronder aangebrachte kleedruimten, terwijl bo- vendien van deze kleedruimten de deuren niet meer sluiten, het dak op vele plaatsen lekt en de wanden een groot aantal kieren en scheuren ver- tonen. De was- en douchegelegenheden in deze kleedruimten zijn niet meer te gebruiken. De twee urinoirs, staande achter de twee noordelijke staan- tribunes, zijn, evenals de vier kleedgelegenheden op de bijvelden, aan een algehele vernieuwing toe. Van de zijde van de K.N.V.B. is bovendien aangedrongen op een ingrij- pende verbetering van de kleed- en wasgelegenheid onder de hoofdtribune op het R.C.H.-complex. Een ingesteld onderzoek heeft de noodzaak daar- van duidelijk aangetoond. Het behoeft geen betoog, dat deze toestand niet bestendigd kan blijven. Wij hebben ons uitvoerig beraden over de ter verbetering te treffen maat- regelen. Een punt van onderzoek heeft daarbij uitgemaakt de vraag, of herstel in beton of staal dan wel in hout uitgevoerd moet worden. Gebleken is, dat het aanwenden van beton of staal, hoewel qua duurzaamheid zeer aantrekkelijk, een dermate hoge uitgaaf zou betekenen, dat het ons niet verantwoord voorkomt U een voorstel daartoe te doen. Bovendien zouden, bij uitvoering in beton of staal, de berg- en kleedruimten in de noordelijke staantribunes niet gehandhaafd kunnen blijven, waardoor, in verband met het ruimtegebrek op het sportpark, nieuwe problemen zouden rijzen met de oplossing waarvan wederom grote bedragen gemoeid zouden zijn. Wij hebben er mitsdien naar gestreefd de plannen tot herstel en ver- nieuwing zoveel mogelijk aan te passen aan de bestaande accomodatie. Het bestuur van de Stichting Heemsteedse Sportparken was op ons verzoek bereid een plan tot uitvoering van de noodzakelijke verbeteringen in deze geest voor te bereiden. Inmiddels hebben wij een uitvoerig voorstel ontvangen, dat, alle omstan digheden in aanmerking genomen, ons aantrekkelijk voorkomt. Verwezen- lijking van dit voorstel zal, inclusief de kosten van toezicht, een totaal bedrag van rond 129.000,vragen, gespecificeerd als volgt: a. restauratie van de 4 staantribunes 74.255,— b. restauratie kleed- en bergruimten onder de staantribunes 25.984,— c. vernieuwing van 2 x 10 urinoirs 5.380,— d. vernieuwing kleed- en wasruimten onder hoofdtribune 5.873,— e. vernieuwing kleedhuizen op de bijvelden 15.000,— d. bijkomende kosten waaronder toezicht 2.500,— Totaal 128.992,— De uit te voeren werkzaamheden zullen in hoofdzaak omvatten: ad. a. het aanbrengen van nieuwe achter- en zijwanden, nieuwe loopvlak- ken en het opnieuw stellen van de frames van de staantribunes ad b. het aanbrengen van nieuwe vloeren, deuren en een nieuwe was- en douchegelegenheid in de kleedkamers onder de staantribunes

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 45