134 2e afd. 29 september 1960. AANSCHAFFING NIEUWE BOEKHOUDMACHINE VOOR DE GEMEENTE GAS-, DUINWATER- EN ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN. Aan de Raad, De sinds 1939 in gebruik zijnde maehine voor het vervaardigen van de kwitanties en nota's voor het gas-, duinwater- en elektriciteitsverbruik is praktisch versleten. Storingen komen veelvuldig voor, zodat de vervanging van deze machine op korte termijn noodzakelijk is. Aivorens Uw Raad voor te stellen een vrij aanzienlijk bedrag te onzer beschikking te stellen voor de aanschaffing van een nieuwe machine heb- ben wij doen nagaan of het wellicht voordeliger zou zijn de verbruiksad- ministratie door middel van ponskaarten door derden te doen verwerken. Een dergelijke werkwijze zou bovendien aantrekkelijk kunnen zijn, door- dat zij de mogelijkheid opent op eenvoudige wijze statistische gegevens te verkrijgen o.a. omtrent de verkoop naar aard en plaats van de verbruikers. Tegenover dit voordeel staan echter enkele nadelen. Het belangrijkste daarvan is wel, dat de kwitanties en nota's pas vervanrdigd worden na afloop van de opneemperiode, waardoor de incasso met ruim een maand vertraagd wordt. Aangezien bovendien een vergelijking van de jaarlijkse kosten niet ten gunste van de verwerking door middel van een ponskaar- teninstallatie bleek uit te vallen, hebben wij gemeend, dat aan de aanschaf- fing van een door de bedrijven zeif te gebruiken apparatuur de voorkeur behoorde te worden gegeven. Nadat aan enkele firma's hiervoor een offerte is gevraagd gaan de ge- dachten uit naar de aankoop van een Burroughs Sensimatic boekhoudma- chine F. 501 en een adresseermachine met bijbehoren, merk Citograf, waarvan de aanschaffingskosten respectievelijk f 22.203,90 en f 6201,80 bedragen of in totaal rond f 28.500, Met betrekking tot het gebruik dezer machines kan nog worden opge- merkt, dat de boekhoudmachine voor ongeveer 50% bezet zal zijn met de verbruikersadministratie en voor ongeveer 20% voor andere doeleinden zoals de loon- en magazijnadministratie. Rekening houdende met de te ver- wachten groei van de verbruikersadministratie is de bezetting der machine dus zodanig, dat een geregelde aanwending van de boekhoudmachine voor andere diensten niet mogelijk zal blijken. Wel zal dit mogelijk zijn voor de adresseermachine. Wij stellen U voor om, wanneer Uw College zich met vorengenoemde aanschaffing kan verenigen, de daarvoor benodigde gelden door vaststel- ling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Heemstede, 14 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 47