138 2e afd. 29 september 1960. INRICHTING NOODLOKAAL VOOR de DE LA SALLE V.G.L.O. SCHOOL. Aan de Raad. Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier, heeft d.d. 17 september 1960 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeen- tekas te mogen ontvangen voor het huren en inrichten van een noodlokaal in de benedenverdieping van het leegstaande gebouw Bronsteeweg 12. Bij Uw besluit van 24 september 1959 no. 137 is ingewilligd een aanvraag van 5 september 1959 voor het maken en inrichten van een lokaal op de zolder van St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan ten behoeve van de De la Salle v.g.l.o. school; aan dat besluit kan geen uitvoering worden gegeven omdat het te maken lokaal niet zou kunnen voldoen aan de be- palingen van het ,,Bouwbesluit lager onderwijs". De v.g.I.o.-school is ondergebracht in de St. Aloysiusschool, waarin zij tot 1 september j.l. 3 lokalen in gebruik had. Thans moet zij zich behelpen met 2 lokalen, hetgeen heel veel moeilijkheden veroorzaakt. Aangezien er aan de school 3 leerkrachten verbonden moeten zijn tot 1 november a.s. is er een vakature is het nodig dat de school ook over 3 leslokalen kan beschikken. Een oplossing kan gevonden worden door tijdelijk een lo- kaal te huren en in te richten van het leegstaande gebouw aan de Bron- steeweg 12 (voormalig broederhuis) De inrichtingskosten worden door het bestuur begroct op f 900, Te zijner tijd wordt ingevolge de wet de definitieve kostenraming aan onze beoordeling onderworpen. Aangezien voorts bij inwilliging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgevoegd besluit eerdervermelde aanvraag in te willigen. Heemstede, 21 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretais, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 59