115 2e afd. 29 september 1960. UITBREIDING ST. ANTONIUS-ULO-SCHOOL. Aan de Raad. In Uw vergadering van 25 augustus 1960 heeft U om advies in onze handen gesteld het verzoekschrift d.d. 17 augustus 1960 van het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de benodigde gelden te mogen ontvangen voor uitbreiding van het aantal lokalen van de school voor uitgebreid lager on- derwijs voor meisjes aan de Burgemeester van Lennepweg 3 (St. Anto- nius-ulo-school), benevens voor de inrichting van die lokalen alsmede vcor het vergroten van de rijwielstalling. Het huidige schoolgebouw, dat in het begin van 1952 in gebruik is ge- nomen, bevat 6 gewone leslokalen voor normaal 36 leerlingen per lokaal en een vaklokaal voor lessen in natuurkunde en tekenen. Dat vaklokaal is gedurende enige jaren doorlopend in gebruik als gewoon leslokaal. Het schoolgebouw is dus berekend op 216 leerlingen terwijl de school thans 269 leerlingen telt. Van deze 269 leerlingen zijn er 34 ondergebracht in het handwerklokaal van de St. Antoniusschool voor g.l.o. en 22 in een lokaal van het jeugdgebouw aan de Herenweg; tot 1 september 1960 was een aantai leerlingen ondergebracht in de jongensschool aan de Lanck- horstlaan (Jacobaschool). Het aantal leerlingen is sedert 1952 gestegen van 176 tot 269 thans. Het huidige leerpian is gebaseerd op een 3-jarige opleiding terwijl de ervaring heeft geleerd, dat het voor de meeste meisjes doelmatiger is, dat zij een 4-jarige opleiding volgen omdat zij dan de leerstof in een rustiger tempo kunen verwerken en daardoor grondiger in zich opnemen. Het is de bedoeling van het bestuur om naast de 4-jarige opleiding ook de 3-jarige opleiding te handhaven voor die leerlingen, die daarvoor geschikt wcrden geacht. Het bestuur verwacht dat door het instellen van een 4-jarige opleiding het aantal leerlingen zal toenemen. Het behoeft geen betoog, dat de huisvesting in het jeugdgebouw aan de Herenweg en in het handwerklokaal van de St. Antoniusschool voor g.l.o. allerminst aan behoorlijke eisen voidoet en niet bevorderlijk is voor de goede gang van het onderwijs, terwijl door eventuele toeneming van het aantal leerlingen de moeilijkheden nog groter zouden wcrden. Ook het vaklokaal behoort weder voor het eigenlijke doel beschikbaar te komen. Het bestuur acht een uitbreiding met vier leslokalen noodzakeiijk het- geen wij volkomen kunnen onderschrijven evenals de vergroting van de rijwielstalling. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen niet zullen worden overschreden, stel- len wij U voor deze door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, in te wiliigen. Heemstede, 21 september 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretais, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1960 | | pagina 7