27 januari 1961 TOELICHTING De Heemsteedse Eerste Hulp Brigade bestaat uit een E.H.B.O.-afdeling en een reddingsbrigade. De vereniging telt 97 senioren, die een contributie betalen van 2,50 per jaar en 60 juniorleden, die 1,contributie betalen. Totaal wordt aan contributie ontvangen per jaar 302,50. De r.-k. E.H.B.O. vereniging ,,De Barmhartige Samaritaan" telt 65 leden, die een contributie van 2,per jaar betalen. Totaal wordt aan contributie ontvangen 130,per jaar. De Heemsteedse Eerste Hulp Brigade ontving tot nu toe jaarlijks 300,aan subsidie, de r.-k. E.H.B.O. vereniging /200,— De beide verenigingen zijn vergelijkbaar, hun werkzaam- heden bewegen zich op hetzelfde plan. Wij stellen ons voor in het vervolg het subsidie te bepalen op een bedrag, gelijk aan de ontvangen contributie tot een maximum van het nadelig saldo. Om de verenigingen de gelegenheid te bieden zich op deze wijze van subsidiëren in te stellen achten wij het billijk, bij wijze van overgangsmaatregel, in 1961 100 in 1962 75 en in 1963 50 van het voorheen toegekende subsidie-bedrag te garanderen. Bij deze regeling ontvangt: de Heemsteedse Eerste Hulp Brigade over 1961 een subsidie van 302,50 de r.-k. E.H.B.O. vereniging over 1961 een subsidie van 130,of krachtens overgangsbepaling 200, Door deze wijze van subsidiëren wordt niet alleen de leden- werving gestimuleerd, bovendien worden de verenigingen er toe aangezet het bedrag, dat door de leden aan contributie betaald moet worden, tot een verantwoord peil op te voeren. Zo kan de r.-k. E.H.B.O. vereniging b.v. aanspraak maken op meer sub- sidie, indien de contributie, als bij de Heemsteedse Eerste Hulp Brigade, wordt vastgesteld op 2,50 per jaar per lid in plaats van op 2, Door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is, op ons ver- zoek, in het gebouw de Princehof op de Glip een „bejaarden- sociëteit" geopend. Wij hebben de U.V.V. toegezegd de door ons voor gebruik van de Princehof in rekening te brengen huur in de vorm van een subsidie te zullen terugbetalen. De raming is in verband hiermede verhoogd. In voorgaande jaren hebben de verenigingen R.C.H., H.P.C. en de gymnastiek- en sportvereniging ,,Heemstede" elk een subsidie van 200,en de vereniging V.E.W. een subsidie van 100,ontvangen als bijdrage in de ten laste van deze ver- enigingen komende kosten voor jeugdwerk. Deze verenigingen hebben de volgende aantallen jeugdleden (t/m 17 jr).

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 17