la 4e afd. 27 januari 1961 werving te stimuleren achten wij in de komende jaren een ge- wijzigde methode van subsidieberekening wel gewenst. Sub- sidiëring middels een bedrag per lid of middels een percentage van de contributie zal bovendien, bij uitbreiding van het ieden- n0 tal met meer jeugdleden, automatisch recht geven op meer subsidie. Of deze wijze van subsidiëren te verwezenlijken is, is even- wel een grote vraag. St. Michaël raamt b.v. aan contributies 693,90, Eensgezind-Excelsior slechts 236,75. Een nadere bestudering van het wel en wee van beide ver- enigingen zal dit moeten uitwijzen. In afwachting daarvan zouden wij vooriopig het subsidie wilien handhaven op f 600,— De Volksmuziekschool heeft tot nu toe een subsidie ont- vangen van f 500,Op grond van in het verzoek aangegeven redenen wordt voor 1961 een subsidie gevraagd van f 1200,-. In aprii 1960, op het einde van het boekjaar 19591960, be- droeg het totaal aantal leerlingen dat de school bezocht 1077, waarvan uit Haarlem 768, uit Heemstede 184 en uit Zand- voort 125. Haarlem heeft gesubsidieerd met /10.000,of /13,— per leerling, Heemstede met /500,of /2,70 per leerling en Zandvoort met 375,of 3,per leerling. Aan de hand van de overgelegde cijfers is berekend, dat het tekort per leerling /14,90 bedraagt. Een verhoging van het subsidie en een gewijzigde methode van subsidie-berekening komt ons verantwoord en gewenst voor. Wij zouden in de komende jaren een subsidie willen toe- kennen, berekend naar 5,per Heemsteedse ieerling, die op 1 januari van het jaar, waarvoor subsidie wordt gevra'agd de school tenminste 6 maanden heeft bezocht. Het aantal léer- Iingen dat thans de schooi bezoekt bedraagt 215. Voor 1961 is mitsdien een subsidie geraamd van 215 x 5,is 1075, De Heemstedse Kunstkring heeft tot nu toe een jaarlijkse subsidie ontvangen van /2000,De jaarlijkse exploitatie- rekening is met dit bedrag ongeveer sluitend. In een uitvoerig toegelicht verzoek om verhoging van de gemeentelijke bij- drage motiveert het bestuur van de Kunstkring de noodzaak om te komen tot vorming van een reserve. Ook ons college meent, dat, wil de Kunstkring zijn werkzaamheden in de toe- komst op hetzelfde niveau als tot nu toe kunnen blijven uit- oefenen, reeds thans de nodige waakzaamheid geboden is. Ten einde de Kunstkring tot ledenwerving te stimuleren, waardoor niet alleen de inkomsten uit contributies toenemen, doch tevens het werk van de Kunstkring onder een groter ge- deelte van de Heemsteedse bevolking verspreiding en belang- stelling vinden zal, stellen wij ons voor in de komende jaren een subsidie te verlenen van /2,50 voor elk Heemsteeds lid, dat op 1 januari van het jaar, waarvoor subsidie wordt ge- vraagd, tenminste 6 maanden lid van de Kunstkring is.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 20