2 3e afd. 27 januari 1961 le WIJZIGING VAN DE VERORDENING HEFFING STRAATBELASTING. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 30 oktober 1958, no. 135, tot het opnieuw vaststellen van een verordening op de heffing van een straatbelasting werd het hef- fingspercentage van 4 gehandhaafd. Wij stellen U thans voor met ingang van 1961 de straatbelasting te ver- hogen tot 6 van de kadastrale opbrengst van de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Wij achten verhoging van deze belasting verantwoord om de volgende redenen: 1. De kosten, waarin deze belasting een bijdrage beoogt te zijn, hebben de laatste jaren een aanzienlijke verhoging ondergaan. 2. De huurverhogingen per 1 aug. 1957 met 25 en per 1 april 1960 met 20 hebben het rendement van eigendommen in het algemeen ver- beterd. 3. Het heffingspercentage in Heemstede blijft na verhoging tot 6 nog zeer matig ten opzichte van andere gemeenten. Hoewel er in het algemeen redenen zijn de ongebouwde eigendommen met een lager percentage te belasten dan de gebouwde eigendommen en de daarbij behorende erven, geven wij ter wille van een eenvoudige heffing er de voorkeur aan een éénvormig tarief te handhaven. Daartoe bestaat te- meer aanleiding, nu zich in onze gemeente weinig belastbare ongebouwde eigendommen bevinden en bovendien een groot deel hiervan nog aan de gemeente toebehoort. De opbrengst bij een heffing van 1 bedraagt voor deze eigendommen ongeveer /400, Wanneer Uw CoIIege zich met het vorenstaande kan verenigen, stellen wij voor over te gaan tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit en ontwerp-toelichting. Heemstede, 23 november 1960. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde.

Raadsnotulen Heemstede | 1961 | | pagina 27